SNOW 119 vychází 31. října 2019
196 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 119 najdete čtyři skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz


Slevový kupón, které najdete ve SNOW 119:

Pár tipů z obsahu:


Silná. A krásná: Nejúspěšnější lyžařka historie, Lindsey Vonnová

končí. Že to ale byla jízda.

Právě začala další sezóna Světového poháru v alpském lyžování. Po dlouhé době první, kdy ve startovních listinách už nebude figurovat jméno Lindsey Vonnové. Jaké to bude bez Lindsey, teď nikdo neví. Svět se jistě nezboří, ovšem Lindsey bude závodnímu lyžování chybět, o tom není pochyb. Takového sportovce si ve svém středu přeje mít snad každá myslitelná sportovní disciplína. Sexy blondýnka s někdy snad až teatrálními sklony (nezapomínejme, je to Američanka), které ovšem nakonec vždy přebije váha sportovních výkonů, to je pro sport učiněný poklad. Přicházíme o klenot, který vzbuzoval nekritický obdiv v dětských duších, tak trochu tajné sympatie v hlavách taťků a zcela nečekaný zájem o lyžování u permanentně zaneprázdněných maminek. Nevím, zda se tohle někdy povedlo fotbalistovi nebo tenistce. Možná ano. Ale lyžování právě teď o jednu bohyni přichází.
Eva-Maria Brem: Rakouská královna obřáku

Eva-Maria Brem je zase zpátky. Kdekdo měl tendence tuhle křehkou blondýnku z Tyrolska odepisovat a nelze se tomu zase tak moc divit. Evě-Marii je jednatřicet, a když si na podzim 2016 zase ošklivě zlomila nohu, nevypadalo to s její kariérou dobře.
Štafeta Síně slávy!

Šárka Strachová se do Síně slávy – myšleno tentokrát rubriky časopisu SNOW – dostala jako doposud nejmladší lyžařka. Vlastně to je velmi nedávno, kdy se o ní psalo ještě v roli aktivní sportovkyně, která snad při každém svém startu vzbuzovala naděje na další český cenný kov. Do Síně slávy ale patří zcela zaslouženě: je to nejúspěšnější alpská lyžařka celé historie českého lyžování včetně československé éry.
Jménem zákona ekologie

Sotva v minulém díle zmiňovaný aspenský realitní megaprojekt Wildcat zkolaboval vinou megalomanie svého promotéra a jedna potenciální ekologická hrozba tamní horské přírodě tím byla sama od sebe zažehnána, ochranáři začali bít na poplach nanovo – nyní proti nikomu menšímu než Waltu Disneymu.
Z lyží za mříže 2 - První odsouzení lyžaře za ublížení na zdraví v ČR

Ne vždy musí platit očekávání, že dobrý lyžař je potenciálně méně nebezpečný než lyžař nezkušený. Naopak vyspělí lyžaři se častěji nechají unést rychlostí, přičemž neštěstí pak může být dílem okamžiku

  • pokud nevyvinou dostatek předvídavosti a zejména ohleduplnosti. Při rychlé jízdě si proto musíme být

stoprocentně jisti volnou tratí. Musíme být vždy schopni při nebezpečí včas zastavit – podobně jako při jízdě v autě. Jak také praví pravidlo č. 3 lyžařského desatera FIS, odpovědnost nese ten, kdo přijíždí shora.
Oblíbené ploténky aneb prevence je základ

Bolest v zádech je tak obvyklá, až je dnes ve společnosti považována snad již za něco normálního, čemu se nedá zabránit a co je vnímáno jako nevyhnutelnost. Bolest zad má samozřejmě různé příčiny, ale většinou se jí dá zabránit. V rámci omezeného rozsahu se pokusím laickým jazykem popsat, jak funguje naše páteř, co jí škodí a co naopak může pomoci.
Dobré lyže za dobré peníze

Decathlon před časem nastoupil na cestu produkce solidního sportovního vybavení za velmi přijatelné ceny a nejen v Česku slaví s touto obchodní politikou úspěch.
Top 25 lyží na sjezdovku: SNOWtest 2019: Co si neotestujete sami, tomu nevěřte!

Zní to jako protimluv, ale pokud chce kdokoliv mít 100% jistotu, jak právě pod ním ta která lyže funguje, musí si ji vyzkoušet sám. A to je i důvod, proč náš časopis – přestože kupuje licence na velké nadnárodní testy – organizuje i vlastní zkoušení a zkoumání: co si neotestujeme sami, tomu totiž nevěříme.
Test SMU lyží: The best of Sportisimo

Cest, jak efektivně prodávat lyže, je spousta. Velmi důležitou roli hrají maloobchody, zejména sítě sportovních obchodů. Ty mají leckdy takovou sílu, že jim jsou výrobci lyží schopni vyrábět lyže na míru podle jejich zadání. V Česku takovou síť představuje zejména Sportisimo, které tak logicky více než ve stovce vlastních obchodů prodává celou paletu unikátních – tzv. SMU modelů. Podívali jsme se na ně na kopci zblízka.
Peří na zimu si věří

Abychom si udrželi své tělesné teplo, musíme jej dostatečně oddělit od okolního chladu. K tomu nejlépe poslouží materiály, které ve své struktuře udrží co nejvíce vzduchu, nejdostupnějšího izolantu. I když nejhojněji užívané jsou ty z polyesterových dutých vláken, zatím nejvýkonnější izolační výplň vyvinula příroda – prachové peří.
8 000+: S lyžemi na osmitisícovkách

Pouze čtrnáct vrcholů na světě dosahuje nadmořské výšky vyšší než osm kilometrů. Na každý z nich člověk již vylezl. A přibývá lidí, kteří stanuli na všech čtrnácti. Byly zlezeny téměř všechny stěny a debatuje se o tom, že horolezci nemají kam posouvat limity himálajského lezení. Pomyslnou dírou na trhu však je – nebo donedávna bylo – lyžování. Některé vrcholy stále čekají na prvosjezd, jiné na kompletní slyžování.
Jak najít prašan?!

Snad každý lyžař o něm sní. Chtěl by ho zažívat pořád na vlastní kůži. Vyskakuje na něj z každé stránky lyžařského časopisu a z každého freeridového webu. Ale není vůbec lehké ho najít. Co to je?
Snadná odpověď: Prašan. Mnohem těžší je najít odpověď na otázku, jak ho najít.
Boty na skialp: (Ne)berte je na lehkou váhu

Citius, Altius, Facilius (rychleji, výše, lehčeji). Mírně upravené heslo Pierra de Coubertina jako by popisovalo trend současného skialpinismu. Nové technologie, moderní materiály a stále se zvyšující poptávka ženou skialp mílovými kroky vpřed. Nejzřetelněji si toho všimnete v sektoru bot. Modely, s nimiž jste ještě před pár lety byli za hvězdu, se pomalu stávají muzejními exponáty. Game changerem je hmotnost.
Jungfrau: lyžování nabité příběhy

Není snad v lyžařském světě žádné jiné místo, které by koncentrovalo tolik přírodních a technických nej jako oblast Jungfrau. Nadto láká svými krajinovými krásami i turistickými atrakcemi světového formátu. Jungfrau je jednou ze švýcarských ikon, kterou stojí za to poznat osobně, a to i za cenu, že na lyžování vám zbyde méně času, než jste si původně plánovali.
Achensee: malé eldorádo pro děti a běžkaře na cestě do Alp
Polynéský prašan: lyžování na Havaji

Let’s go surfin’ now,
Everybody’s learnin’ how,
Come on and safari with me…
Ty verše napsal Brian Wilson v raných šedesátých letech a tisíce lidí jeho výzvu následovalo a zamířilo na havajské pláže. O lyžování sice Wilson nikdy nenapsal ani slovo, ale klidně by mohl. Na takzvaném velkém ostrově, pojmenovaném oficiálně právě Havaj, se zvedá mohutný vulkán Mauna Kea do výšky 4 205 metrů a prořezává čerstvý havajský vzduch. Každou zimu přijde jeden nebo dva dny, kdy lze na velkém ostrově lyžovat v polynéském prašanu.
Nejsou lidi - hledání nových lyžařů

Přinejmenším dvě dekády – od dob, kdy v devadesátých letech mdlého ducha rekreačního sjíždění probral z dřímot snowboarding a vykrojené lyže – to na svazích podle dostupných statistik účastnicky ani neroste, ani nestagnuje; nýbrž pozvolna a setrvale smýká dolů. Co dělat pro přilákání, udržení a inspirování nové generace lyžařů?

A mnoho dalšího najdete ve SNOW 119!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!