Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem s nejdelšími sjezdovkami Jizerských hor, na jehož vrchol dopravují lyžaře dvě 4sedačkové lanovky, z toho jedna odpojitelná s bublinou. Na úpatí se nachází ještě 4 kratší vleky poma, ti nejmenší se mohou při výuce svézt na pojízdném koberci Sunkid. Z vrcholu vede hned 5 sjezdovek všech obtížností, přičemž ta nejdelší měří bezmála dva kilometry při převýšení 280 m. Špičák je tak dokonale všestranným kopcem pro celou rodinu, navíc je dobře dostupný nejen autem, ale – zejména pro obyvatele Liberce – i vlakem.

Tři areály propojené skibusem

Všechny tři areály Skiarény Jizerky – Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov – jsou propojené společným odbavovacím systémem a skibusem. Celkem si v nich můžete zalyžovat na 17 km sjezdovek.

Pohodlně vzhůru i dolů

V minulé sezóně se v lokalitě Tanvaldský Špičák 2 rozjela odpojitelná 4sedačka s bublinou, která pohodlně obsluhuje lehkou Kostelní sjezdovku a sportovnější Slalomák. Na sjezdovkách přibyla také další sněžná děla a původně užší sjezdovky byly rozšířeny. Letos přichází na řadu modrá Turistická sjezdovka, která tak méně zdatným lyžařům nabídne výrazně větší prostor.

www.skijizerky.cz