Ultra: maximální výkon

Pro každého vysoce sportovního jezdce je k dispozici modelová řada výkonnostních sjezdových bot Hawx Ultra. Hlavním rysem je užší tvar (98 mm), který zajišťuje spolehlivé cítění jízdy a maximální možný přenos energie do lyží. Ovladatelnost je ještě podpořena nízkou hmotností boty, jde o jedny z nejlehčích allmountain bot Atomic.

Prime: bezkompromisní střed

Model, který kombinuje to dobré z obou extrémů. To, že je na pomezí mezi výkonem a pohodlím, ale neznamená žádné kompromisy. Bota je široká 100 mm, což je akorát, aby byla už dostatečně pohodlná, ale ještě zajišťovala výborný cit pro jízdu a dobrou ovladatelnost lyží. O jejích kvalitách svědčí i fakt, že je nejprodávanějším modelem rodiny Hawx.

Magna: komfort především

Magna je v rodině Hawx za tlouštíka - má šířku 102 mm. Díky tomu je zvlášť pohodlná, ale hlavním přínosem je pro lyžaře, kteří mají širší nohy. Ti se totiž v jinak úzkých sportovních modelech velmi trápí a Hawx Magna neslevuje nic z kvalit sportovní boty, ale poskytuje lyžařům, kteří potřebují širší boty, dostatečný výkon a přitom značné pohodlí. Široký tvar je důležitý i z hlediska tepelného komfortu - umožňuje mikrocirkulaci krve v noze a ta tak jednoduše neprochladne, jako ve sportovních modelech, které jsou těsnější.

Doladění na míru během chvilky

A pokud potřebujete botu dál přizpůsobit své noze, i výraznější abnormality vyřeší technologie Memory Fit. Je unikátní díky aditivu Memolink, přísadě, která zvyšuje tvarovatelnost a průtažnost používaného plastu a zajistí roztažení boty až o celé 3 mm na každé straně chodidla (celkem tedy 6 mm) a 5 mm v kotníku. Překvapí také jednoduchost celého procesu: vyberete botu, za 5 minut se zahřeje skelet na 117°C, do boty se poté vloží vnitřní botička a po ní ihned nastoupíte. Zatímco se změklý skelet tvaruje podle nohy, resp., vnitřní botičky, ta zatím absorbuje teplo ze skeletu, a obtéká tak podle nohy a dolaďuje tvarové detaily. Celkově stačí 10 minut, a dokonalá bota je na světě…