Přehledné, tedy bezpečné areály

Aby ratolesti mohly prožít svá první dobrodružství na sjezdovce bezpečně, budou pro ně rodiče hledat hlavně přehledné lyžařské areály. V lyžařských střediscích v Horním Rakousku se mohou spolehnout jak na perfektní sněhové podmínky, tak na přehledné uspořádání sjezdovek.

Hochficht: nejmodernější dětský areál Šumavy

V lyžařském středisku Hochficht v Böhmerwaldu na rakouské straně Šumavy, přímo na hranici Horního Rakouska s Českou republikou, v posledních letech proběhla modernizace, která rodinám s dětmi zajistí na lyžařské dovolené špičkový servis. V parku pro děti Kinderland u dolní stanice lanovky se děti mohou vyřádit ve sněhu, zatímco rodiče odpočívají v blízké rodinné kavárně. Všichni společně pak vyrazí moderní kabinovou lanovkou směrem na Reischlberg, přímo na louku vyhrazenou začátečníkům se zastřešeným pojízdným kobercem. Jakmile se dětem podaří bezpečně zvládnout první obloučky na lyžích, vyrazí mezi brankami „Comic Slalomu“ zpátky do údolí.

Feuerkogel: náhorní plošina s dračím parkem

Feuerkogel v Ebensee u jezera Traunsee je náhorní plošina v nadmořské výšce 1 600 metrů. Drachenpark je prostorem pro začátečníky s pojízdným kobercem, u kterého na děti čeká feuerkogelský drak Franzi. Kromě toho zde najdete lehké nebo středně obtížné sjezdovky.

Kasberg: na lyže s medvědem

V lyžařském středisku Kasberg v Grünau v údolí Almtal doprovází drobotinu při lyžování medvěd Bruno, maskot tamějšího cvičného parku. Při slalomu projíždějí kouzelným lesem, vyzkoušejí si závodní trať pro děti i jízdu na boulích. A pak se s chutí odváží také na pořádnou „velkou“ sjezdovku.

Dachstein West: největší areál s atrakcemi pro malé i velké děti

Největší lyžařskou oblastí v Horním Rakousku je Dachstein West kolem městeček Gosau, Russbach a Annaberg. Tomu odpovídá i široká nabídka sjezdovek a vleků pro začátečníky a pro děti. Přímo u vstupu do lyžařského areálu v Gosau najdete dvě zóny pro začátečníky: Brumsiland a Zwisiland, které hravou formou, prostřednictvím pásových lyžařských vleků, tratí s boulemi a jednoduchých sjezdovek, usnadňují dětem první krůčky ve sněhu. Rookie Park čeká na nejmenší lyžaře u údolní stanice kabinové lanovky Hornbahn v Russbachu. Hravou formou se budou děti na lyžích zdokonalovat i poté, co opustí cvičné louky. Určitě je zláká Ötscher Kids Cross, skicrossová trať s boulemi a překážkami vhodná pro děti. Na závodní trati Ötscher Rennstecke si děti otestují své lyžařské dovednosti mezi trvale rozestavenými vlajkami – a to vše na čas! Ve freestylovém parku Youngsters Freestyle Park si mohou vyzkoušet skoky, jízdu přes překážky i boule.

Krippenstein: freeridová aréna s dobrodružným parkem

V Obertraunu nad jezerem Hallstättersee se rozpíná Freesports Arena Dachstein Krippenstein, která je lákadlem hlavně pro freeridery, milovníky jízdy ve volném terénu. Ale i zde si děti najdou hřiště, vhodné pro svůj věk: dole v údolí je Krippi-Park a těm trochu větším je určen Adventure Park nahoře na kopci, postavený výlučně z přírodních materiálů. Zde si mohou budoucí lyžařské talenty pilovat svoji freestylovou techniku.

Hinterstoder: největší dětský park v kulise Světového poháru

Když už je řeč o talentech: 29. února a 1. března 2020 hostí lyžařské středisko Hinterstoder hvězdy Světového poháru v obřím slalomu a alpské kombinaci mužů. Ovšem Hinterstoder je mimořádně příhodné místo i pro děti. Sunny Kids Park je největší areál pro děti v Horním Rakousku s koberci, cvičnými vleky i kolotočem. Kdo už získal formu, může si troufnout dál na trať s boulemi. Ta je nejlepší přípravou na ještě větší výzvy, například na sjezdovku Snow Trail, kde se celá rodina pobaví na boulích, v prudkých zatáčkách a na překážkách.

Wurzeralm: na výlet s medvědem

O něco komornější alternativou v bezprostřední blízkosti Hinterstoderu je lyžařské středisko Wurzeralm nad městem Spital am Pyhrn. I zde caparty láká Sunny Kids Park. Větší děti pak mohou objevovat lyžařský areál na oblíbeném lyžařském okruhu pod dohledem medvědího maskota, který je po rovinatých sjezdovkách zavede na nejkrásnější místa Wurzeralmu. Nebo se mohou pokusit bojovat o nejlepší čas na stálé závodní trati.





Novinky a tipy 2019/20 v Horním Rakousku

Novinka: Alprima Aparthotel v Hinterstoderu

Ještě před závody Světového poháru v alpském lyžování v zimě 2019/20 otevírá své brány Alprima Aparthotel v lyžařském středisku Hinterstoder. Nový Aparthotel se skládá ze čtyř budov, nabízí celkem 330 lůžek a prezentuje se jako levné ubytování s vlastním stravováním. Apartmány pro dvě až 16 osob jsou vybaveny vlastní kuchyňkou. Všichni hosté mají k dispozici wellness se saunou, infrasauny a fitness centrum. Concierge-Service splní hostům všechna přání – od čerstvého pečiva k snídani až po rezervaci stolu v některé z restaurací v Hinterstoderu. Od 7. prosince 2019 cena od 20,50 € za osobu a noc.

www.alprima.at


Novinka: Ramenai – chatová osada v Böhmerwaldu

Najdete ji na trojmezí mezi Horním Rakouskem, jižními Čechami a Bavorskem. Osada Ramenai ve stylu šumavské osady v Schönebenu se skládá z deseti domů a chat. V bezprostřední blízkosti lyžařského střediska Hochficht stojí uprostřed lesa čtyři menší „dřevorubecké“ chaty, dvě „lesnické usedlosti“, stromy obklopená „lovecká chata“ a také „hájovna“ pro velkou skupinu až 14 osob. Rustikální, ale moderně vybavené dřevěné chaty si můžete rezervovat od listopadu 2019 v cenách od 125 € za noc v chatě pro 2 osoby.

www.ramenai.at


Karta Salzkammergut Winter Card

Nepostradatelný společník na zimní dovolené v Solné komoře. S kartou Salzkammergut Winter Card získáte až 25% slevy na vstupné do muzeí, lázní, na jízdu na saních tažených koňmi, v půjčovnách lyží, v lyžařských školkách a na sportovní aktivity mimo sjezdovky. Karta Salzkammergut Winter Card platí od 1. listopadu 2019 do 30. dubna 2020 a při pobytu delším než tři noci ji obdržíte zdarma ve všech turistických informačních střediscích a informačních místech v Solné komoře.

Pokud bude váš pobyt kratší než tři noci, stojí karta 4,90 € na osobu.

www.salzkammergut.at


Více informací:

Hochficht: www.hochficht.at

Dachstein West: www.dachstein.at

Freesports Arena Dachstein Krippenstein: www.dachstein-salzkammergut.com

Feuerkogel: www.feuerkogel.info

Kasberg: www.kasberg.at

Hinterstoder: www.hiwu.at

Wurzeralm: www.hiwu.at

Horní Rakousko pro návštěvníky www.hornirakousko.cz