Lyžování v Horním Rakousku - tématické články - SNOW.cz

Lyžování v Alpách do dvou hodin od hranic

Dojezdová vzdálenost je při krátkodobějších, spontánně plánovaných lyžařských pobytech jedním z rozhodujících parametrů výběru střediska.

Pyhrn-Priel: Sjezdovka Světového poháru i rodinné lyžování

Údolí prázdninového regionu Pyhrn-Priel jsou mistrovským dílem přírody. Strmé skalnaté hřebeny pohoří Totes Gebirge a zalesněné vrchy Národního parku Kalkalpen tvoří jedinečnou scenérii. A v této členité krajině si užijete naplno jak sportu, tak klidu zimní přírody.

Solná komora: Jedinečná alpská rozmanitost

Na jihu Horního Rakouska se v úchvatné alpské krajině jezer a hor rozkládá Solná komora (Salzkammergut). Oblast je tradičním místem pro dovolenou již více než sto let. Lyžařské areály jsou velmi různorodé a potěší rodiny s dětmi i freeridery.

Böhmerwald - Hochficht: Pravá rakouská zima hned za hranicemi

Böhmerwald je rakouskou částí Šumavy a nachází se tedy přímo na hranicích s Českou republikou. Jakmile se stromy zahalí do tlustých sněhových peřin, čeká na lyžaře svět rodinných sjezdovek, běžeckých tras i exkluzivních delikates.

Horní Rakousko: kde děti objeví krásy lyžování

Kde se učí lyžovat děti v Horním Rakousku? Tam, kde se to naučila většina tamních obyvatel, tedy v rodinných lyžařských střediscích, která mají hned za dveřmi svých domů. Tato střediska totiž nabízejí nejen výukové parky perfektně přizpůsobené dětem, ale hlavně přehledné terény, když děti opustí plácek pro začátečníky a zažívají svá první dobrodruž...

Horní Rakousko: zimní dovolená hned za rohem

Sedm lyžařských středisek v Horním Rakousku garantuje zábavu na sjezdovce bez dlouhého cestování.

Komerční tipy