SNOW 120 time vychází 14. listopadu 2019
140 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 120 najdete čtyři skipasy zdarma + vstupenku do aquaparku:


Více na www.skipas-zdarma.cz


Slevový kupón, který najdete ve SNOW 120:

Pár tipů z obsahu:


Lyžařská města: každodenní život i perfektní lyžování

Milujete lyžování, ale romantika horských vesnic vám nic neříká? Po setmění nemáte stání a musíte vyrazit do klubu, do kina nebo po nočních barech? Cítíte se jako moderní, silně civilizovaný tvor, co se neobejde bez internetu, skvěle vybaveného fitcentra, McDonald’s, taxíků, univerzity s nabitou studovnou, non-stop barů, divadla a nočních linkových autobusů, při tom všem ale chcete trávit dostatek času na lyžích? Pak máte možná pocit, že tenhle svět není pro vás. Po parádním dni stráveném na sjezdovce, v off-pistech nebo ve snowparku ale opravdu nemusíte za každou cenu večer přikládat do krbu nebo hrát kostky. Existují města, v nichž můžeme plnohodnotně pobývat a na lyže to přitom mít sotva pár kroků. Sláva Innsbrucku, Oslu, Davosu nebo Chamonix! A našlo by se i pár dalších. Třeba náš Liberec.
Ceny skipasů bobtnají, ty zato leckde platí na stále více sjezdovek

Jako každý rok si i letos ve většině středisek lyžaři za skipas připlatí, alespoň pokud nevyužívají „dumpingových“ předsezónních slev. Zato však v mnoha střediscích dostanou skipas, jehož možnosti ani nezvládnou využít.
Srovnejte si před sezónou záda!

Zima, s níž máme spojenou radost se spouštěním se na lyžích, je skoro tu. Aby ta radost byla co největší, je třeba rozcvičit všechny pro lyžování potřebné svaly. Přes léto totiž dost zapomněly, co mají na lyžích vlastně dělat. Při lyžování se používá hodně svalů, které toho přes léto moc nedělají. Proto si některé „zanedbané“ svalové partie rozcvičíme.
Česko: ceny skipasů přestávají být pevné

V posledních letech domácím areálům poměrně přejí jak sněhové, nebo aspoň zasněžovací podmínky, tak ekonomická situace, což jim umožňuje investovat do modernější infrastruktury.
Nezrealizované projekty českých hor: Krkonošská (ne)privatizace

Letos je to v listopadu přesně třicet let, kdy většina z nás na náměstích odzvonila klíči komunistickému režimu. Každý po svém. Někdo jásaje a radostně, jiný s obavami z budoucnosti, jak to všechno bude. Exponenti bývalého režimu většinou s nelibostí, že přichází o svá teploučká stranická bydla, výhody a prebendy, drtivá většina ostatních s úlevou.
Slovensko: pružné ceny v Tatrách

Lyžařská střediska v Jasné na Chopku a v Tatranské Lomnici sice investicemi, cenami i přírodními parametry převyšují prakticky všechna ostatní slovenská centra, byla by ale škoda kvůli tomu nevnímat mnohdy skromnější, zato třeba dostupnější alternativy.
Rakousko: zase modernější a propojenější

Stejně jako v předchozích letech je Rakousko nejaktivnější alpskou zemí v obnově nebo stavbě nových lanovek. A stále se lyžařské areály „zvětšují“ vzájemným propojováním. V oblasti kolem Zell am See díky tomu budou mít lyžaři prostřeno více než 400 km sjezdovek – sice ne zcela „bez sundání lyží“, ale téměř…
Itálie: žádná investiční vichřice, nýbrž příjemný vánek

Oproti svému severnímu sousedovi Rakousku modernizuje a rozšiřuje Itálie svou lyžařskou infrastrukturu mnohem klidnějším tempem, i když pořadatelství alpského mistrovství světa v r. 2021 a hlavně zimní olympiáda v r. 2026 některé investice popožene.
Švýcarsko:designové lanovky i nelyžařské atrakce

V konzervativním Švýcarsku není zvykem modernizovat lyžařské areály proto, aby byly větší a kapacitnější, ale když už nové lanovky vznikají, nezřídka jde o pozoruhodné stavby. Velkou pozornost přitom švýcarská střediska věnují také zimním hostům, kteří vyhledávají i jiné aktivity než lyžování.
Polsko: druhá strana našich hor

Německo: od Krušných hor po Alpy
Lyžování na papíře

Destilovaný dějepis knih a magazínů o lyžích a lyžování, jejich spisovatelů a redaktorů, i jejich nelehkého protloukání se živobytím na nestabilních svazích oborového publikování.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 120 time!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!