Potřeba oblečení, které by bezpečně zadržovalo tělesné teplo, tedy hřálo neboli izolovalo, ale bylo pokud možno co nejlehčí a nejméně objemné, je na světě snad od chvíle, kdy se v zimě začalo sportovat. I Helly Hansen proto sledoval zkušenosti profesionálních sportovců, konkrétně například švédských alpských lyžařů, kteří se denně pohybují ve skutečně rozmanitých podmínkách. Jejich zadání bylo jasné: potřebujeme zejména hřejivost, ale také prodyšnost a odolnost proti vodě a větru. Plusem je lehkost a sbalitelnost. To byl důvod, proč vznikl LIFALOFT™.


Repliky bund, které používají národní družstva alpských lyžařů Švédska a Kanady

Menší objem, vyšší hřejivost

Vývojáři Helly Hansen se měli o co opřít, know-how výroby oblečení do nejnáročnějších podmínek – do zimních hor nebo na divoké moře – hromadí už přes 140 let. Jako základní stavební kámen nového izolačního materiálu využili vlastního vlákna Lifa®, které se vyznačuje především vynikající izolační schopností, ale zároveň schopností neabsorbovat vlhkost. Jeho podíl v materiálu LIFALOFT™ dosahuje až 75 %, zbytek pak doplňují syntetická vlákna z produkce PrimaLoft®. Výsledek je až o 20 % lehčí, přitom má ale větší hřejivost než standardní polyesterové materiály. Logicky za to může vyšší počet mikroskopických vzduchových jader, jež dokážou minimalizovat transport tepla. Výrazně pozitivní vlastností produktů zateplených novým materiálem LIFALOFT™ je jeho extrémně nízký objem. Produkty jsou proto lehké a snadno sbalitelné. Za zmínku stojí i šetrná výroba splňující ekologické standardy.

Od letoška i streč

Pro sezónu 2019–20 se podařilo aplikovat materiál LIFALOFT™ do 4směrného strečového materiálu. Tím Helly Hansen posunul celkový komfort svého systému oblečení o další laťku výše.

Phillip Tavell, ředitel oddělení lyžařského oblečení společnosti Helly Hansen, to komentuje: „Už od počátku vývoje jsme věděli, že brzy musíme vytvořit i strečovou verzi bundy s technologií LIFALOFT™. Sportovcům přinese snazší pohyb a zbaví je nutnosti často měnit oblečení vzhledem k intenzitě a typu pohybu.“


Novinky 2019/20:

Alpha LIFALOFT™

Zcela nová Alpha LIFALOFT™ opět posouvá funkční limity produktů Helly Hansen: elegantní bundě stačí 80 g izolace na to, aby zajistila plnohodnotný tepelný komfort, takže je extrémně lehká. Vedle dalších výhod technologie LIFALOFT ™ ji ale navíc tvoří čtyřcestný strečový materiál, který významně přidává na pohybovém komfortu. Alpha ideálně komunikuje s novým fuknčním základním prádlem Helly Hansen H1 Pro na jedné a novou bundou Odin Mountain 3L Shell Jacket na druhé straně: Společně vytváří mimořádně prodyšný systém s vysokou úrovní ochrany před vnějšími vlivy, vodou a větrem. Obsahuje i kapsu Life Pocket se zdvojenou izolací, která prodlužuje výdrž elektronických zařízení při nízkých teplotách.

S Ullr do prašanu

Kolekce Ullr určená pro freeride představuje novou prodlouženou dámskou bundu W Whitewall LIFALOFT™ s kapsami pro uložení lavinového vyhledávače, reflexními detaily a kapsou Life Pocket™ pro delší životnost baterie mobilního telefonu. 80g izolace LIFALOFT™ dává bundě štíhlý vzhled, aniž by došlo ke snížení hřejivosti.Pánským ekvivalentem je bunda Straightline LIFALOFT™ s podobně prodlouženou siluetou a střihem zajišťujícím kompatibilitu s helmou a batohem.

www.hellyhansen.com