Zimní dovolená v zahraniční může začít bolavým zubem a skončit vyvrknutým kotníkem nebo zlomeninou. To jsou pochopitelně scénáře, které nikdo nikomu nepřeje. Pokud se vás však dotknou a vy nebudete mít cestovní pojištění, čekají vás tisícové až statisícové částky za lékařské ošetření za hranicemi České republiky. A právě to je důvod, proč si před odjezdem sjednat správné cestovní pojištění.

Udělejte si průzkum českého trhu

Deset lidí rovná se deset odlišných chutí. A tomu je tak i mezi pojišťovacími společnostmi a jejich produktovými nabídkami. Každý chce a žádá něco jiného, má odlišné představy, individuální požadavky, a to i ty související s cenou. Právě v tomto ohledu se vám pomocným nástrojem stane některý ze srovnávacích portálů neboli kalkulačka cestovního pojištění.

Online projekt, jenž je schopen na základě vstupních informací získaných od klienta vygenerovat přehledné nabídky cestovního pojištění od spousty pojišťoven. Výběr a vyřízení takového produktu je pak otázkou velice krátkého času a vy ihned na první pohled vidíte, co kde a kolik stojí.

Cestovní pojištění pro zimní sporty

Cestovní pojištění je individuálním typem pojistky, kterému musíte věnovat alespoň trochu času a zamyslet se nad tím, co vlastně potřebujete, co je pro vás důležité a nezbytné.

  • Nezapomínejte na vysoké finanční limity pojištění.
  • Vyhledávejte jen kvalitní asistenční služby.
  • Pojistěte si konkrétní zimní aktivity.

Poslední jmenovaný bod je u volby cestovního pojištění na zimu poměrně důležitý. Základní pojištění obvykle pokrývá jen vybrané sporty. Jenže kromě běžného lyžování se můžete věnovat lednímu hokeji, krasobruslení, snowboardingu, jízdě na saních, běžkování a podobným aktivitám. A je pravdou, že některé z nich mohou u vybraných pojišťoven spadat již do rizikových sportů.

Zimní dovolená bez obav a strachu

Jestliže nechcete, aby vám plánovanou dovolenou něco zkazilo, nepodceňujte v rámci cestovního pojištění ani ty nejmenší detaily. Kromě základních potřeb si můžete připojistit řadu přidružených věcí.

  • Pojištění odpovědnosti za škodu a zdraví třetích osob.
  • Odcizení či poškození cestovních zavazadel.
  • Zpoždění letu nebo jeho storno.
  • Pojištění předčasného návratu ze zimní dovolené.
  • Pojištění úrazu.

Cestovní pojištění je díky srovnání na internetu dostupnější než kdy předtím, proto si jej sjednejte před jakoukoliv zimní dovolenou.