Bode Miller přijel do Prahy kvůli byznysu, na český trh totiž uváděl lyže značky Bomber. Bode je nejen tváří, ale dokonce i spolumajitelem Bomber Skis a jejich propagaci se proto věnuje s až nezvyklou pílí. Novinářům i všem ostatním, kdo na Waltrovku v úterý v podvečer přispěchali, ochotně vykládal, jak lyže testuje a dohlíží na jejich vývoj. Já si ale troufám odhadnout, že víc teď asi dohlíží na výchovu svých šesti dětí. Až se všechny postaví na lyže, obsadí Millerovi i s manželkou Morgan celou kabinu v lanovce!

Bomber skis, lyže pro pokročilé

Pozornost ovšem v průběhu Millerovy návštěvy Endorphin Republic zcela správně směřovala více k lyžím Bomber než k Bodeho soukromí. O těch lyžích je v tuto chvíli třeba říct především následující: Jedná se o poctivě stavěné sendvičové lyže s dřevěným jádrem, prostě klasická race construction. Žádná technologická revoluce se samozřejmě nekoná, Bode dobře ví, jak se stavějí kvalitní lyže.

Bomber Skis ale nejsou závodní lyže, možná s výjimkou těch, které má doma Bode. On má pochopitelně trochu jiné potřeby než my, běžní smrtelníci… Lyže jsou to dobré. Už před dvěma lety jsme měli v Itálii možnost je v rámci VIP promo akce otestovat a moc se líbily. Určitě o nich už brzy přineseme víc informací.

Prozatím: Uvažovat by o nich měli hlavně velmi dobří lyžaři, co rádi jezdí rychle a mají tomu odpovídající kondici i techniku. K dalším charakteristikám cílové skupiny Bomber Skis by měla patřit potřeba odlišovat se a… Obdivovat Bodeho Millera. No a potom už je jenom potřeba zajít do Endorphin Republic a na stůl vysázet něco okolo 40 tisíc. No to za parádní lyže od Bodeho zase není tolik, nemyslíte?