SNOW 121 vychází 5. prosince 2019
206 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 121 najdete 7 skipasů zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:


50 let legendy - Kristian Ghedina slaví jubileum

Když se mě zeptáte, které tři momenty na věhlasném Hahnenkammu mi obzvlášť utkvěly v paměti, nebudu přemýšlet dlouho. Didier Cuche a jeho skok na Mausefalle v roce 2011 by mohl vejít do učebnic závodního sjezdaře. Bode Miller se svým typickým stylem kdesi mezi „na hraně“ a „za hranou“, jak carvuje po plotu na konci Steilhangu. A pak ještě jeden frajer z Itálie, který si před téměř šestnácti lety na cílovém skoku jen tak vystřihl roznožku v rychlosti, kterou my běžně jezdíme po dálnici. Už je mu fakt padesát? Tak všechno nej, Ghedo!
Frida Hansdotter: Nová legenda švédského lyžování

Olympijská vítězka ve slalomu. Tohle bude pro všechny už navždy největší úspěch švédské slalomářky Fridy Hansdotterové. Triumf, kterého v roce 2018 dosáhla na olympijských hrách v Pchjongčchangu, ocenil dokonce i švédský král Karel XVI. Gustav, ale snad i on věděl, že tahle drobná blondýnka toho ve vrcholovém lyžování vlastně dosáhla mnohem, mnohem víc. Na jaře 2019 dala závodním sjezdovkám poslední sbohem.
Štafeta Síně slávy: Nikola Sudová

Není to tak dávno, kdy Nikola Sudová byla jedním ze stále blikajících světýlek české medailové naděje. Po dlouhé roky okupovala elitní desítku Světového poháru boulařek, aby v roce 2015, po více než 15 letech v závodním kolotoči, s lyžováním skončila. S poslední osobností našeho seriálu, Šárkou Strachovou, jsou dvě nejmladší legendy českého lyžování, které nyní spojují i stejné povinnosti – mateřské.
Lyžařská základní škola: Kde se rodí děti s lyžemi na nohou

Rozvoj mládežnického lyžařského sportu vyžaduje tak často vzývaný systém. 24hodinový den sám o sobě neumožňuje, aby děti chodily do školy, stihly se potkat s rodinou, pohrát si, odpočinout, když je třeba, a ještě systematicky trénovat. Obzvlášť tak časově a logisticky náročný sport, jako je lyžování, se mnoha rodinám do programu prostě nevejde. Jedním z řešení je spolupráce se základní školou. Jak ukazuje na svém příkladu Základní škola Jana Masaryka z Harrachova.
Z lyží za mříže (3. díl)

Desatero pravidel FIS sice není součástí českého právního řádu, přesto ale cele odpovídá duchu obecné prevenční povinnosti, která je zakotvena v občanském zákoníku. A tak i když mohou soudci v případech lyžařských sporů zprvu tápat, konečné rozhodnutí zpravidla potvrdí, že tzv. desaterem je třeba se řídit.
SNOWtest 2019: široké lyže na sjezdovku

V rámci našeho letošního testování v Davosu se nám dostaly pod nohy nejen čistě sjezdovkové lyže, ale i směle vykrmené allmountainy. Některé pořád spíše sjezdovkové, některé s přesahem daleko za hranice střediska.
World Skitest 2019: Sází na srozumitelnost, ctí popularitu i serióznost
Jak si vybrat fakt pěknou lyžařskou bundu?

Kvalitní lyžařská bunda patří mezi nejdražší a nejdůležitější části zimního oblečení. Je to investice, jejíž plody budete sbírat i několik lyžařských sezón. Jak vybrat ten nejhezčí model?
Japonské Honšú: Trošku freeride. Trošku bizár aneb měsíční road trip po Japonských Alpách.

Japonsko není jenom Hokkaidó. Ba možná právě naopak. Zatímco severní ostrov se zimu od zimy přeplňuje zahraničními lyžaři čím dál více, že už může být problém najít čistou stopu, největší Honšú je doposud jaksi zapomenuté – nebo přinejmenším ukrývá některé zapomenuté prašanové kouty. Pojeďte s námi na virtuální výlet za prašanem největšího japonského ostrova.
Test skialpinistických vázání

Skialpinismus prožívá boom. Podobně i vázání, na nichž je možno nejen sjíždět, ale i stoupat, se stále více infiltrují mezi základní části lyžařského vybavení a nikoli výjimečně přebírají i roli vázání sjezdových. Jaká je vlastně jejich technická úroveň? Které koncepty jsou na co vhodné? Co jejich bezpečnostní funkce, je dostačující? A jak si vedou jednotlivé modely ve vzájemném porovnání? To všechno řešil velký mezinárodní test společnosti Outdoor Content Hub, pro který má náš časopis zakoupenou exkluzivní licenci.
Sellaronda Skimarathon: S lanovkami o závod!

Kdo by neznal Sella Rondu! Legendární sjezdařský okruh spojuje čtveřici údolí a čtyři horská sedla. Patrně nejžádanější lyžařskou houpačku světa však dávno před vlekaři objevil někdo jiný: Peter Böttl. Dobrodruh a průkopník lyžování podnikl lyžařskou cestu kolem legendárního masivu už v roce 1912. V té době netušil, že za sto let bude i jeho zásluhou tento přechod čtveřice horských sedel kurzem jednoho z nejznámějších skialpových maratonů planety!
Eisacktal: slunečná jihotyrolská terasa

Na sluncem zalitých svazích jihotyrolského údolí Eisacktal nad Brixenem má lyžování tak nějak z podstaty pohodový rozměr, což je dané přírodními parametry, přiměřenou rozlohou areálů i charakterem návštěvníků, jimiž jsou především rodiny s dětmi. A protože se téměř každý rok objeví něco nového, je radost se sem vracet.
Polské Beskidy: malé i velké lyžování v pestré kuchyni

Na polské straně Beskyd, tedy v polštině Beskid, táhnoucích se poměrně hluboko do vnitrozemí, se nachází velké množství středisek, které umí překvapit jak svými terény, tak moderním vybavením. A navíc jsou pro obyvatele Ostravska velmi dobře dostupná.
Laponsko: polární záře, samota a tradice

Většina významných lyžařských resortů Laponska je aspoň dvě hodiny jízdy autem od nejbližšího města, ale Rovaniemi, kam jsme já a můj parťák Pekka Sivonen přiletěli, se pyšní i vlastním resortem přímo v srdci města. Naším cílem byla ale i další střediska, zejména slavné Levi.
Jak jiní jsou mileniálové?

Horský obor se chystá dominantně spoléhat na generaci mileniálů, kteří mají v následujících letech převzít od stárnoucích babyboomerů otěže odvětví coby nejpočetnější lyžující demografická skupina. O jaký lidský druh se jedná co do loajality a tržního chování?
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 121!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!