Mezi majitelku křišťálového glóbu za sjezd z loňské sezóny a její další krajanku Ramonu Siebenhofer na šestém místě se dokázala vmáčknout právě Češka, kterou navíc od čtvrté nejrychlejší Schmidhofer dělila pouze jediná setina. Desítku nejlepších v generálce na první dámský sjezd doplnily sedmá rodačka z Val Gardeny Nicol Delago, Rakušanky Stephanie Venier a Elisabeth Reisinger na osmém a devátém místě a desátá Italka Sofia Goggia.


Foto Facebook Nici Schmidhofer

Ester je v Kanadě už měsíc, v průběhu kterého se připravovala v Nakisce, aby vstoupila do své páté sezóny ve „svěťáku“ v optimální formě. Zatím se zdá, že je na dobré cestě, jelikož v obou tréninkových sjezdech na své oblíbené sjezdovce v Lake Louise předvedla velmi jistý a sebevědomý výkon (a víme, jak moc to bývá nejen v nohou, ale i v hlavě).

Rakouský tým má skvěle našlápnuto, ale bohužel se musela alpská země smířit i s několika špatnými novinkami. Před dvěma týdny si při pádu na tréninku v coloradském Copper Mountain sjezdařka Christina Ager utrhla křížový vaz a sezóna pro ni předčasně skončila. Stejný úraz si při generálce v Lake Louise přivodila její krajanka Ariane Rädler a z Kanady zamířila do vlasti, kde se čtyřiadvacetiletá lyžařka podrobí už počtvrté operaci kolene.Trénink na obří slalom v Copper Mountain poslal na marodku rovněž Manuela Fellera. Sedmadvacetiletý Rakušan se po první jízdě kvůli bolesti v zádech odebral na kliniku ve Vailu, kde mu diagnostikovali výhřez meziobratlové ploténky. Tyrolský rodák, který se stejnými potížemi bojoval už před pěti lety, doufá v návrat v lednu.