Bude se na českých horách lyžovat mezi svátky?

Je velmi pravděpodobné, že až do poloviny příštího týdne nepřijdou žádné významnější sněhové srážky - i když nějaká vločka ve vyšších polohách spadne, na možnosti lyžování to velký vliv mít nebude. Teploty se aktuálně drží nad nulou a klesat snad budou až o vánočních svátcích.


V Česku se lyžuje na cca 60 km sjezdovek a vzhledem k počasí areály se spuštěním dalších nebudou spěchat


Udávaná výška sněhu se vztahuje na technický sníh na sjezdovkách


Ve Špindlerově Mlýně leží mimo sjezdovky do 10 cm sněhu, na modré Turistické sjezdovce ale leží dostatek technického a ten je dobře upraven (reportér sejk68)


V krkonošských Vítkovicích proběhlo o minulém víkendu na Aldrově zahájení sezóny, ale přes týden provoz přerušili, o víkendu už má být zase otevřeno (reportér Makov)


Jezdí se na sjezdovce Sněžník B za poloviční cenu, úprava je skvělá a přes týden byl jinak hojně navštěvovaný areál liduprázdný (reportér Bohouš)


Lyžování bez front a za výhodné ceny nabízel v týdnu také beskydský areál Bílá (reportér cestmir)

Vánoce v Alpách jsou vesměs bílé

Alpy byly obdařeny vydatným sněžením už v listopadu a od té doby probíhá i zasněžování, i když v posledních dnech areály musely výrobu sněhu kvůli vysokým teplotám přerušit. Nejvíce sněhu leží v centrální, jižní a západní části Alp, naopak z Česka blízké areály na severním okraji pohoří trápí podobný nedostatek sněhu jako domácí střediska.


I když byla polovina prosince, připadal jsem si jak v únoru, psal začátkem týdne reportér skiwelt z rakouského Flachau, kde je mnoho širokých sjezdovek v dobré sněhové kondici


Objet rozsáhlý areál se špičkovým zázemím v Saalbachu je poctivý celodenní výlet (reportér deti)


Po čtyřech hodinách jízdy z jižní Moravy stanete na úpatí svahů Kreischbergu, kde se upravuje 42 km sjezdovek - dostupný cíl pro víkendové lyžování (reportér kejsina)


Mapa aktuální sněhové situace v Alpách