Rodinná modrá na Sněžníku – nová sjezdovka

Letošní novinkou v lyžařském středisku je vybudování prakticky nové sjezdové trati od horní stanice lanovky U Slona směrem ke sjezdovce Kamila. Od horské chaty Slaměnka tak můžete zvolit méně náročnou trasu po modré v rámci areálu Sněžník, což je dobrá zpráva zejména pro ty, kdo pilují první obloučky s dětmi. Pro pokročilé lyžaře zůstává samozřejmě výzvou černá trať přímo pod Stezkou v oblacích – „ostrá“, ale přehledná. Mimochodem, na Stezce se můžete projít také v zimě, třeba i se zapůjčenými návleky na lyžařské boty.

Ze Slamníku ke Slonovi - 3 km lyžování na jeden zátah

Vyznavači delších kopců ocení ojedinělý nepřetržitý sjezd v délce 3 kilometrů při komfortním převýšení 560 metrů. Začnete sportovním červeným svahem z výšky 1 232 m n. m. na vrcholku Slamníku, odpočinete si u Skalky, kochat výhledy se budete na Vyhlídkové a ve spodní, příjemně carvingově skloněné pasáži se pustíte do vykrajování širokých oblouků.


Snow trails, aneb zábava nejen pro děti…

I na Dolní Moravě vědí, že je potřeba mimo skvělé lyžování nabídnout také zábavu na sněhu. Rodinná trať Fun trail, což je vlastně odlehčená verze crossové dráhy, je letos opět delší a více zážitková. Díky vybudování hliněných platforem přibydou totiž nové klopené zatáčky a terénní vlny. Děti budou skákat radostí.

Hned vedle mohou hraví lyžaři zdolat překážky na Cross trailu, tedy na poctivě postavené trati s profesionálními zatáčkami a skoky. Na její závodní verzi se jezdí také evropské poháry ve snowboardcrossu a skicrossu. Freestyle zóna je dále zastoupena snowparkem se skoky a nejrůznějšími překážkami pro všechny – méně zkušení přejedou, ti pokročilí se proletí.

Když už na Dolní Moravě budete, bavte se nejen lyžováním.

Mamutí jízda zimní krajinou

Zbrusu nová Mamutí horská dráha, jedna z nejdelších bobových tratí na světě, se převléká do zimního kabátu. Čeká vás parádní jízda zasněženou krajinou mezi stromy oblečenými do ledové krusty a při tom rychlé projíždění nekonečných zatáček, protočení se 720° karuselem a osmičkovou smyčkou, průlet podzemním tunelem a několik citelných zhoupnutí. Protože musíte prosvištět celkem 3 kilometry, budete dole pravděpodobně o něco později než hbití lyžaři, jedinečné pocity po dojezdu vám to ale určitě vynahradí.


Za zážitky na hory

Zimní pobyt na horách můžete okořenit také dalšími netradičními zážitky v podobě večerních výšlapů na skialpech s průvodcem (také s přenocováním na horské chatě), výstupů na sněžnicích či večerního sáňkování na osvětlené 2,5 km dlouhé trati. Ozdobte čerstvý manšestr vaší První stopou předtím, než to udělají ostatní. Každý víkend otevíráme sjezdovky pro ranní nadšence, kteří si v doprovodu instruktora vykrojí oblouk na perfektně upraveném svahu jako první.


Přijeďte se přesvědčit, jak se na Dolní Moravě v zimě vypořádali s nudou.


Tipy na akce a zimní zážitky:

Večerní výšlap na sněžnicích do oblak každý pátek 16:30
Skialpový večerní výstup na Slaměnku každý pátek 16:00
První stopa vždy v sobotu 7:30
Testování lyžařského vybavení vybrané únorové termíny
S ČT Sport na vrchol
TV závody pro širokou veřejnost
6.-8. 3. 2020