SNOW 122 vychází 23. ledna 2020
188 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 122 najdete 2 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:


Aleksander Aamodt Kilde: "Hodně jsem se učil. Teď chci nahoru."

Norsko se může radovat, rána po odchodu Aksela Lunda Svindala se rychle hojí. Na výsluní světového lyžování už se dere další borec a jako by norským legendám typu Kjuse nebo právě Svindala z oka vypadl. Aleksander Aamodt Kilde se už několik let stabilně pohybuje v širší světové špičce rychlostních disciplín, letos ale jezdí špičkově i obřák a start nového roku ho tak zaslouženě viděl v čele průběžného hodnocení Světového poháru.
Matthias Mayer: Miluje především velká vítězství

Když ve svých třiadvaceti letech senzačně vyhrál sjezd na olympiádě v Soči, byl to jeho vůbec první závod pod olympijskými kruhy. Ti mladí chtějí všechno hned, ale když má někdo takový tah na bránu jako Matthias Mayer, můžou se velké věci dařit. Klidně i hned.
GROOVES: České lyže od jezera Garda

Poblíž jezera Garda, známého hlavně vyznavačům windsurfingu, vyrábí Čech sjezdové lyže na míru. Nenechte se splést jeho křestním jménem Peter, Peter Huta se narodil před 53 lety v Brně a křestní jméno si prý o jedno E prodloužil proto, že se Italům vyslovuje lépe než Petr.
Legendární Skiinterkriterium: 58. ročník právě začíná

Ve dnech 23.–25. ledna 2020 se v Říčkách v Orlických horách opět uskuteční největší mezinárodní žákovské závody na území České republiky, 58. Skiinterkriterium. Tento významný podnik tradičně podporovaný Svazem lyžařů České republiky patří k nejstarším závodům svého druhu v Evropě. Nejen v Česku, ale i v zahraničí má stále dobré jméno a na scéně mezinárodního žákovského lyžování si dlouhodobě udržuje pevnou pozici.
Podpora, řízení, finance - Jak pracuje FIS?

Bez Mezinárodní lyžařské federace (FIS, z francouzského Fédération Internationale de Ski) si lze v současnosti závodní lyžování představit jen stěží. Co naopak potíže vyvolat může, je vybavit si, co všechno se vlastně pod známou třípísmennou zkratkou ukrývá a jak celý kolos, který se rozpíná napříč nad řadou (nejen) zimních sportů, funguje. Tak pojďme na to.
Zase ta kolena!

Mezi čtenáři se najde jen hrstka takových, kteří ještě nikdy neměli nějaké menší nebo větší problémy s kolenem. Lyžování jako takové je nechvalně známé mezi lékaři, zabývajícími se traumaty kolen. Jenomže my teď naštěstí nebudeme nic operovat, ale jenom si stručně popíšeme, jak ta kolena vlastně fungují, co jim škodí a co prospívá.
Řecká odysea: Severní Pindos na skialpech

Proč jet v zimě s lyžemi do Řecka? Bude tam vůbec sníh? V Řecku jsou hory? Podobné otázky se přirozeně kradou na mysl, pokud člověk tuto krásnou a rozmanitou zemi vnímá prostřednictvím zážitků z prosluněných pláží Zakynthosu a dalších letních destinací. Nicméně pravý Řek vám podobnou představu ihned vyvrátí. Forget the islands, Greece, that means mountains everywhere! Zapomeň na ostrovy, Řecko jsou samé hory!
Ze severu na jih

Už středověcí římští rytíři a cestovatelé zkoušeli překonat hřeben Alp. Pro většinu z nich to však bylo příliš velké sousto. Průkopníci moderního stavitelství sice provrtali Alpy od severu k jihu Gotthardským tunelem, ale pro milovníky hor, kteří se nechtějí jen dostat z jedné strany na druhou, masiv zůstává obrovským hřištěm. Své o tom ví tamní rodák, Dani Arnold, s nímž se právě vydáváme na cestu ze severu na jih, z Andermattu do Locarna.

Velká skialpová příloha

Jaký budete skialpinista?

Přestože se skialpem teprve začínáte, musíte si hned ze začátku odpovědět na základní otázku: „Jaký budete skialpinista?“
Vaše první tůra… S kým se vydat

Chcete začít se skialpem a přemýšlíte, jak vyrazit na svou první túru. Nemáte parťáka, a přesto chcete skialpovat. Častá situace, která má řešení. Začít můžete s kamarádem, partou přátel, ale i úplně sami.
Skialpové lyže, boty, vázání…

Vybavení na skialp vypadá na první pohled komplikovaně, ale zase taková věda to není. Mimo lyží potřebujete speciální boty, vázání, pásy a pár dalších drobností. Před nákupem doporučujeme si vše na pár dní půjčit a vyzkoušet. Zjistíte, jaký jste typ skialpinisty a které typy lyží, bot a vázání vám budou sedět nejlépe.
Bezpečnost na zlato!

Bezpečnost a skialpinismus je velké téma. Bohužel není v silách této přílohy, byť jen základně se dotknout všech důležitých témat souvisejících s bezpečnou skialpovou túrou. Pokud se skialpem začínáte, zbytečně si situaci nekomplikujte! Vyhněte se všem oblastem, kde by hrozilo jakékoliv lavinové nebezpečí! I tak budete mít s prvními kroky starostí až nad hlavu. Do exponovaných terénů se můžete pustit příští sezónu.
První výlet na skialpech

Jak na první výlet? Počkejte na počasí a vyberte si vhodnou trasu. Přinášíme trojici cest, které vám nechají objevit krásy tohoto sportu, přitom na nich nečíhá žádné nebezpečí. Všechny jsou nedaleko větších lyžařských středisek, tak je můžete spojit s výletem za sjezdovkami.

Boty pod drobnohledem vědců. Aneb detailní test vybraných lyžařských bot

Boty jsou patrně nejdůležitějším prvkem výbavy. Zatímco kvůli špatným lyžím stačí upravit jízdní styl a záhy je vyměnit či opravit, ve špatné botě nás čeká jenom trápení. Lyže můžeme donekonečna střídat a zkoušet, zatímco boty si obvykle pipláme jedny jediné po dlouhou část jejich životnosti. A kolik si toho protrpíme, než je koupíme a „vyfitujeme“ tak, abychom byli spokojeni…
Pyhrn Priel: kus opravdových Alp dvě hodiny od hranic

Hornorakouskou oblast Pyhrn Priel, necelých 100 km jižně od Lince, zná prakticky každý český lyžař, ať už tu kdysi poprvé spatřil alpské sjezdovky, nebo sem pravidelně jezdí třeba s dětmi i dnes. Je to tu – v rakouských poměrech – lyžařsky skromnější, ale alpská kulisa je opravdová, ne-li dokonce působivější než v leckterém věhlasném alpském středisku.
Zillertal: sjezdařský maraton s ledovcovou prémií

Lyžařsky nejnabitější údolí na světě s 500 km sjezdovek, seskupených do tří vzájemně si blízkých houpaček, by mohlo být alpskou ikonou efektivní zimní dovolené. Vybere si tu každý, vždy je tu zaručeně sníh, údolí je dobře dostupné z Česka a jeho „cenovka“ velmi dobře odpovídá velkorysé nabídce. Zillertal je zkrátka jistota, již si oblíbí hlavně lyžaři, kteří si potrpí na maximální parametry.
Evoluce socmédií

Téměř k neuvěření, že je to jen dekáda, kdy se sociální média stala převládajícím marketingovým nástrojem horských středisek. Nemálo se toho od té doby stalo.
Děti, naše budoucnost

Odměňovat děti za jejich výborné školní výsledky je všude ve světě prověřenou, fungující klasikou. Míjí však oborový marketing šanci dokázat na tomto motivačním poli víc?
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 122!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!