Vše začíná samotným přístupem. Bez nadsázky, když s lyžemi dorazíte, budete se cítit takřka jako VIP klient, naprosto v centru pozornosti. Výborně naladění technici Highland sportu s vámi proberou, jakou máte o servisu představu, a zatímco se lyže chystají, můžete se vydat do vedlejší restaurace na rychlý oběd nebo se porozhlédnout po prodejně, kde je rozhodně na co koukat.

„Pro nás je to srdcařina, děláme tuto práci s chutí. Chceme, aby se u nás zákazníci cítili skvěle, aby to byl opravdový zážitek, jiná kultura nakupování. Myslím, že lidé už mají dost obchodních center, mačkanic a slev, kam se podíváte. Když si chcete udělat radost a pořídit si výbavu, zasloužíte si přece něco víc a rovněž lepší přístup. Skvělý zážitek to je vždy i pro nás, změříme nohu, vybereme boty, uděláme stélky na míru, upečeme v troubě, vybereme lyže, doplňky a uděláme servis. Většinou s obědem, kafíčkem a zákuskem. Moc nás těší a vážíme si toho, když zákazníci odjíždějí nadšení a s krásným zážitkem. Protože pořád občas závodíme a já taky trénuji děti v oddíle, máme na prodejně i vybavení pro závodníky. Závodní lyže, hole, chrániče, bolerka, závodní tašky, vaky a vše kolem. Samozřejmě i slalomové tyče,“ říká majitel Highland sportu Martin Kachlíř.

Ten se rozhodl při servisu vsadit na nejvyšší kvalitu v podobě strojů Wintersteiger, které jsou jedničkou na světovém trhu. Tým techniků se jezdí pravidelně vzdělávat do Rakouska přímo k výrobci, aby byl vždy informován o aktuálních trendech. Výsledkem jsou hrany, které si s ledovým podkladem skvěle poradí a navrch vydrží ostré déle. Že je na ně stoprocentní spoleh, to mohou ostatně potvrdit třeba závodníci z místního z HB Ski Teamu, kteří servisují výhradně v Highland sportu. Také voskování probíhá na Vysočině šetrnější formou – díky působení infračerveného záření se skluznice napustí voskem bez toho, že by byl nutný její kontakt s rozpálenou žehličkou. Metoda přispívá k vyšší životnosti skluznice a opět platí, že vydrží déle.

„Máme skvělé stroje, v podstatě to nejlepší, co je na trhu. Zvolili jsme technologii broušení hran pomocí keramických kotoučů, což opravdu zaručuje, že lyže vám déle vydrží nabroušené. Ono je to celé o malých detailech, jak si tu lyži nejprve připravím, než ji strčím do stroje. Každou lyži se snažím dělat tak, jak je pro daný model předepsáno a odzkoušeno. Například u takových lyží Stöckli se brousí každý model jinak, úhly se dokonce liší i v různých délkách. Hodně lyží zkouším sám na kopci, abych zjistil, jak se chovají, a to včetně dámských modelů. Společně s kolegou Petrem momentálně brousíme lyže pro hodně závodních oddílů a ty navíc stále přibývají,“ popisuje svou práci Martin Kachlíř.

Kvalitní hrany nicméně ocení nejen závodní lyžaři, a když se ani po týdnu nevytratí pocit jistoty, že se můžete plně spolehnout na materiál, který máte pod nohama, je to k nezaplacení. V okamžiku, kdy svěřujete své lyže do péče ski servisu nebo si třeba vybíráte půjčovnu, vyplatí se najít takové místo, kde se můžete spolehnout, že bude výsledek perfektní. Highland sport je sázka na jistotu. I pokud to pro vás bude třeba zajížďka.

www.highland-sport.cz