Lyžování v oblasti Davos Klosters běželo i začátkem března 2020 bez jakýchkoli karanténních omezení, a tak se dalo sklouznout na 300 km sjezdových tratí. Jejich kvalitní povrch zajišťovalo až 217 cm sněhu, přičemž díky sněžení se výška neustále o trochu zvedá.


My si na naši jednodenní lyžovačku vybrali oblíbený Jakobshorn, kam nás vytáhla velkokapacitní kabina přímo z města. Na Jakobshornu jsme hned na první jízdu vyrazili na z loňska osvědčenou sjezdovku č. 1, která začíná rychlým černým úsekem, následně se ale promění v přehlednou červenou dálnici, na které se to carvuje jedna báseň! Tahle sjezdovka patří k mým top v Davosu.


Celkově je Jakobshorn příjemně kompaktní kopec, který vesměs nabídne jezdivé modro červené tratě, jež jsou nasázené jedna vedle druhé, avšak bezpečně sítí oddělené, aby nedošlo ke srážce s lyžařem z vedlejší sjezdovky. Tratě jsou spíše sportovního charakteru, a to i v případě modrých sjezdovek. Jedním takovým případem je i modrá dálnice č. 9 podél sedačkové lanovky Clavadeler Bubble, která je navzdory svému značení rychlá a lyže se tu na hrany překlápí prakticky samy.


Na Jakobshornu najdete i velmi kvalitní snowpark Jatzpark, který se nachází v samé pravé části areálu a obsluhuje ho přidružená kotva. Snowpark zahrnuje jeden velký big air, dále středně velký skok a pár menších skoků. Nechybí ale ani další překážky v podobě beden nejrůznějších délek a tvarů.


Jen pár desítek metrů od snowparku se nachází kratší měřený slalom, jehož časomíru spustíte u startovní brány svým skipasem. Branky byly v některých místech trochu odsazené, našeho soupeřivého ducha to ale nijak neodradilo a kromě změřeného času jsme si ze slalomu „odnesli“ i videozáznam, na který se dle čísla skipasu dá mrknout na www.davos.ch.


Po pár změřených rundách jsme se šli ohřát a občerstvit do typického švýcarského chaletu Güggel, jehož pohádkový interiér nabádal k trošku delšímu posezení. Z jídelního lístku se tu dalo vybírat ze salátů, polévek, specialit z grilu, těstovin i pizzy a nechybí samozřejmě ani dezerty. My jsme si dali ke svačině jablečný štrúdl s vanilkovou polevou (13,50 CHF) a horký punč (8 CHF).


Zpátky do Davosu jsme se pak vydali údolním sjezdem č. 10, ze kterého se vyklubala příjemně proměnlivá modrá sjezdovka lehce se klikatící lesem, takže tu byla mnohem lěpší viditelnost, než v horních patrech Jakobshornu. Díky sněhu, který připadnul během naší odpočinkové pauzy v chaletu, měl náš sjezd i trochu „allmountain charakter“ a hlavně díky velkým vločkám až skoro vánoční atmosféru, už stačilo jen slyšet rolničky. :-)Kdo si jede dovolenou do Davosu užít naplno a se vším konfrotem, může zkusit hotel Hilton Garden Inn, který nabídne zajímavý poměr ceny a kvality. Hotel se nachází v centru města, je čtyřhvězdičkový, nabídne luxusní prostorné pokojíčky, fitko, wellness a snídaně i večeře jsou tu gastronomickým zážitkem. Pokoj na noc pro 2 osoby se snídaní a balkonem s výhledem na hory vyjde na 5 240 Kč, což je na čtyřhvězdu ve Švýcarsku poměrně solidní cena.SNOW tour TIP - Ubytování - Hilton Davos 2020_1 from SNOW.cz on Vimeo.
Davos Klosters v kostce:

Vzdálenost z Prahy 6 h 50 min
Celodenní skipas Jakobshorn&Parsenn dospělí 76 CHF
Celodenní skipas Jakobshorn&Parsenn děti 30 CHF
Dvoudenní skipas na celou oblast dospělí 149 CHF
Doprava skibusy a vlaky v okolí zdarma v rámci skipasu
Webové stránky www.davos.ch
Ubytování www.hiltongardeninn3.hilton.com
Partneři SNOW tour:

V Davosu u jsme reportovali na lyžích FISCHER s hůlkami KOMPERDELL, v oblečení HALTI, v helmách a brýlích SMITH.