Pátek třináctého přinesl v dnešním závodě ve snowboardcrossu štěstí Michalu Novotnému. V konkurenci 58 nejlepších jezdců světa obsadil v kvalifikaci 10. místo a v první finálové rozjížďce se tak potkal s Alexem Pullinem (AUS), domácím Jordi Fontem a Drew Neilsonem (CAN). Spolu s Pullinem postoupili úspěšně do čtvrtfinále, kde však už Novotný nestačil na Američana Baumgartnera a Rakušáka Unterrainera a jeho účinkování v tomto závodě skončilo. Přesto se umístil na krásném 10. místě celkového pořadí závodu.
Úspěšným Čechem na startu byl i David Bakeš, který rovněž zabodoval a do finálových rozjížděk postupoval z 23. místa kvalifikace. První (osmifinálovou) jízdu v konkurenci Kanaďana Toma Velíška (CAN) a dvou Italů Federica Raimo a Antonia Schiavona vyhrál. V druhé, podobně jako Novotný, nestačil na své soupeře a do cílové roviny dojel na 4. místě. I pro něj závod skončil ve čtvrtfinále. Bakešovo konečné 16. místo je však jeho největším úspěchem ve světovém poháru v letošní sezóně.
Dalším startujícím z české reprezantace byl Václav Havlík, který se umístil na 53. místě.

Češka Martina Krejčová také zabojovala ve své kategorii, když se mezi 32 ženami umístila na 16. místě kvalifikace a zajistila si tím postup mezi 16 finalistek. V první (čtvrtfinálové) rozjížďce však narazila na favorizovanou Lindsey Jacobellis (USA) a Raffaelu Brutto (ITA), které byly rychlejší a Krejčové zabránily v dalším finálovém postupu. Celkové 16. místo je pro Martinu Krejčovou zatím nejlepším umístěním ve světovém poháru.
Dařilo se rovněž Kláře Koukalové, která postoupila z 12. místa kvalifikace do finále a skončila jako její týmová kolegyně Krejčová ve čtvrtfinále. Díky umístění v kvalifikai jí patří celkové 12. místo. Rovněž pro Koukalovou je tento závod spolu s loňským umístěním na 8. místě v italském Valmalenco největším úspěchem dosavadní závodní kariéry ve snowboardcrossu.

V La Molině stejně jako ve většině závodů letošního SP kralovali Lindsey Jacobellis (USA) a Markus Schairer (AUT), kteří jsou v tuto chvíli už jasnými vítězi světového poháru FIS snowboardcrossařů pro letošní sezónu.

SBX vítězové v La Molina, Španělsko:
Ženy   
Muži
1.    Lindsey Jacobellis (USA)
2.    Sandra Frei (SUI)
3.    Dominique Maltais (CAN)
4.    Alexandra Jekova (BUL)
1. Markus Schairer (AUT)
2. Nick Baumgartner (USA)
3. Francois Boivin (CAN)
4. Alex Pullin (AUS)
Stav SP k dnešnímu dni – česká reprezentace:
9. Michal Novotný, 47. David Bakeš, 54. Pavel Heinik, 80. Emil Novák
29. Klára Koukalová, 38. Martina Krejčová

Závody SP v La Molině pokračují dalšími olympijskými disciplínami:
sobota 14.3. U-rampa,
neděle 15.3. paralelní obří slalom