„Mráz přinesl příhodné podmínky pro výrobu umělého sněhu, a tak nám spadl kámen ze srdce. Teď nás snad žádný problém nezastaví a my uspořádáme kvalitní závod na evropské úrovni. Jde nám totiž i o budoucnost. Pokud se nám vše podaří, jsme ve hře o  přidělení světového poháru na příští sezonu,“ uvádí ke stavu příprav Miroslav Schimmer, místopředseda Úseku snowboardingu Svazu lyžařů České republiky. Nic tak nebrání tomu, aby nejlepší evropští jezdci z Rakouska, Německa, Slovenska a Holandska poměřili svoje síly s českou reprezentací ve snowboardingu. Mezi naše špičky, které se představí divákům, patří Petr Šindelář, Zuzana Vojtěchová, Klára Šindelářová nebo Viktor Brůžek. Zajímavým zpestřením celého závodu bude účast dvou slalomářů z Japonska.

Lipton   Evropský   pohár se  jede o víkendu 3. a 4.1.2009 jako  úvodní soutěž  nejrozsáhlejší  snowboardové  série  v  Česku  pod  názvem  O2 Snowboard Tour.


Více o FIS Lipton Evropském poháru a celé O2 Snowboard Tour se dozvíte na webových stránkách www.czech-snowboarding.com.

Nový obrázek