SNOW 124 vychází 1. října 2020
132 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si nyní můžete přečíst v elektronické podobě jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
floowie.com/cs/slim­media

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Ve SNOW 124 najdete 2 skipasy zdarma + 3 slevové kupóny:

Pár tipů z obsahu:


Anna Veith - Osud pod vlivem snowboarďáků

Velká vítězství, výjimečné úspěchy, ale také pády, trable a vážná zranění rámují profesionální pouť Anny Veith, za svobodna Fenninger, rakouské sjezdařky, která se během své kariéry zařadila mezi legendy lyžařských svahů. Napsala během ní spoustu jedinečných příběhů ozdobených medailemi a trofejemi, i těch protkaných bolestí a nejistotou. Letos v červnu ale přidala úplně poslední kapitolu – měsíc před svými 31. narozeninami dala Anna Veith lyžování v té vrcholné podobě definitivní sbohem.
Nejdelší, nejvyšší. Nový závod ve sjezdu se chystá v Zermattu

Start v bezmála čtyřech tisících metrech ve Švýcarsku, cíl po zdolání více než pěti kilometrů v Itálii. Rekordní délka a největší převýšení v rámci Světového poháru. První sjezd v sezóně – pro muže i ženy současně. To jsou hlavní atributy, na které láká chystaný závod pod Matterhornem.
Naši na prahu nové sezóny - opět silnější

Ačkoliv žijeme v době „koronavirové“ a program lyžařských závodů a významných akcí se nejen v alpském lyžování může v lepším případě každou chvíli měnit, česká reprezentace se na novou sezónu připravuje naplno, s větším personálním zajištěním a citelně lepšími financemi.
Poslední baron staré doby - Dave McCoy, zakladatel Mammoth Mountain

Letos v únoru, už po uzávěrce našeho posledního jarního čísla, zemřel v požehnaných 104 letech Dave McCoy, zakladatel kalifornského obra Mammoth Mountain, trenér, mentor, vynálezce a vizionář. Jeho barvitý život by vydal na poutavý lyžařský román; škoda, že dnes už se chce zřídkakomu psát. Protože v žádném z tuzemských médií neproběhla byť zmínka, s úctou vzdávám hold jednomu z posledních lyžařských baronů staré doby zde, v médiu nejpříhodnějším.
Hluboké kořeny olympijské korupce

Jedním z nejkřiklavějších paradoxů světa sportu bezpochyby zůstává, že Mezinárodní olympijský výbor bazíruje na okázalém amatérismu sportovců, zatímco pořadatelská města na těch samých – naoko čistých – hrách prodávají lukrativní sponzorské kontrakty nejbohatším nadnárodním korporacím. Sportovci nesmějí nosit komerční loga, pořadatel je může všude vystavovat.
Havárie lanových drah

Podle aktuální statistiky Mezinárodního shromáždění technického dozoru lanových drah (ITTAB) při mezinárodní lanovkářské organizaci OITAF je na celém světě v provozu 9 050 osobních lanových drah a 12 041 lyžařských vleků. Lanová doprava vždy patřila a i po kaprunské tragédii z roku 2000 nadále patří mezi nejbezpečnější druhy dopravy vůbec. Zatímco média si desítek mrtvých lidí denně na silnicích celého světa již téměř nevšímají a i na zprávy o haváriích velkých letadel jsme si už zvykli, ojedinělé havárie lanovek jsou právě pro svou výjimečnost vždy vděčným tématem.
Lusti - Ryze rodinný byznys

Značka Lusti je do jisté míry zjevením. V Česku, které má samo několik významných továren na lyže a kam masivně proudí produkce z celého světa, vznikla z nuly a probila se k respektu. Příběh Milana Luštince je všeobecně znám, kdo ho neznáte, najdete ho na Lusti.cz. Málokdo ale tuší, že Lusti je dnes ryze rodinná firma. Jak funguje takový lyžařský rodinný byznys?
Starejte se laskavě o sebe!

Tímhle egoisticky znějícím doporučením bych rád zahájil svůj seriál v nové lyžařské sezóně. Ale nebojte, nikdo se nemusíte bát, že chci někoho poslat někam do nepatřičných mezí nebo jak se to diplomaticky říká.
Nejbližší ledovce: Jak naplánovat podzimní start sezóny

Říjen a listopad jsou měsíce, kdy je míst k lyžování ještě pomálu, ale chuť lyžařů vyrazit na svah postupně roste. Jak si start sezóny naplánovat, aby stál za to?
Val Thorens: Božský dar lyžařům?

Údolí Belleville, a vlastně celá Tři údolí, oblast Tarentaise a francouzské Alpy vůbec, jsou od přírody neuvěřitelně dobře obdařeny lyžařsky příhodnými terény – sjezdovky nebo freeridové lajny se dají vést prakticky kudykoliv, a to ve sněhově požehnané výšce vysoko nad 2 000 m n. m.
Na lyžích z Luční boudy

Ikonický skok Otty Berauera z Luční boudy zopakoval po 91 letech Američan Nick Goepper.
Sedmé nebe Severní Ameriky: Nejlepší heliski destinace v obrazech

Heliskiing. Sen, který si kvůli finanční náročnosti splní jen ti šťastnější – alespoň jednou za život. Pro milovníky hlubokého sněhu totiž existuje jen málo podobně intenzivních zážitků, které by se požitku z heliskiingu alespoň přiblížily. Díky helikoptéře lze dosáhnout jinak nepřístupných terénů, které pokaždé, jízdu co jízdu, splňují nejnáročnější předpoklady pro ideální lyžování: vždy panenskou lajnou, nejlepší možný prašan, tisíce výškových metrů, neskutečné přírodní kulisy v netknuté divočině… Když to jednou zkusíte, této droze beznadějně propadnete. Možná ale stačí si o tom přečíst… Tak hurá s námi do toho!
2020: Nový normál

Lhostejno nakolik skutečná či mytizovaná, koronavirová pandemie nutí branži identifikovat všechny styčné body potenciálně ohrožující bezpečnost návštěvníků i personálu. Taková sebereflexe přiměje nejeden skiareál sáhnout k mnohdy dlouho odkládaným změnám vedoucím k lepšímu, udržitelnějšímu a pružnějšímu provozu. Zatímco nejbližší budoucnost zůstává nejistá, co může typické horské středisko dělat, aby bylo co možná nejlíp připraveno?
DMC a DLM

Visuté oběžné lanovky měly odjakživa nevýhodu v nižší odolnosti vůči silnému větru oproti kyvadlovým nebo pozemním lanovkám. V 80. letech minulého století byl proto ve Francii vyvinut nový systém lanovek DMC se dvěma dopravními lany, která jsou schopna odolávat i silnému bočnímu větru.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 124!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!