TMR Ještěd při té příležitosti zahajuje jedinečný předprodej sezónních skipasů, který tu ještě nikdy nebyl. Celoroční sezónka na tři roky za atraktivní cenu v sobě zahrnuje celou řadu zajímavých benefitů. Akční nabídka platí do konce listopadu letošního roku.

Liberecký areál a lyžařská veřejnost se dočkaly. Společnost TMR Ještěd, provozovatel zdejšího skiareálu, získal všechna potřebná povolení pro realizaci úvodní fáze rozvoje střediska a rozšíření sjezdovek. Již v pátek 16. října tak mohly začít úvodní stavební práce, jejichž cílem je dokončit sjezdovou trať Nová Skalka ještě do letošní zimy. Ta je zásadním krokem v rozvoji skiareálu pod Ještědem směrem k moderním trendům bezpečného lyžování. Sjezdovka Nová Skalka o délce přes 1,5 km a šířce 45 m nabídne dostatek prostoru jak pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, tak vyznavače sportovní carvingové jízdy. Celý projekt bude z důvodu časových prodlev, vedoucích k získání všech nezbytných povolení, dokončen příští rok, kdy se nová sjezdová trať dočká i umělého osvětlení pro večerní lyžování a dojde rovněž k instalaci nového výkonného zasněžovacího systému.

„Je to klíčový projekt pro budoucnost tohoto areálu. Jsme velmi rádi, a přijímáme to s pokorou, že se díky pracné debatě se všemi zainteresovanými stranami podařilo projekt připravit tak, aby odpovídal náročným požadavkům ochrany přírody, a zároveň dal pevné základy pro pokračování úspěšné tradice tohoto lyžařského střediska s velkým potenciálem,“ komentuje Čeněk Jílek, statutární ředitel TMR Ještěd.

Fakta o projektu Nová Skalka:

• více než 1,5 km dlouhá, 45 m široká sjezdovka • zvýšení bezpečnosti a komfortu klientů ve středisku • dílčí rozšíření sjezdových tratí Slalomák a Liberecká • nové večerní lyžování pod energeticky úsporným umělým osvětlením (od r. 2021/22) • nový výkonný zasněžovací systém (od r. 2021/22) • Beranova cesta jako bezpečné a pohodlné propojení mezi Černým vrchem a Skalkou (od r. 2021/22) • celková investice cca 120 milionů Kč

S novou sjezdovkou přichází i výjimečná nabídka sezónních skipasů. Pouze v rámci letošního akčního předprodeje provozovatel nabídne permanentky na tři roky, platné na lanovkách v zimě i v létě, s řadou dalších benefitů, a to vše za cenu pod deset tisíc korun.

„Sezónka na tři roky bude víc než obyčejný skipas. Vnímáme ji nejen jako důkaz našeho dlouhodobého a seriózního záměru na Ještědu, ale zároveň chceme, aby tato sezónka pomohla lidem vytvořit si pevnější pouto k Ještědu po celý rok – aby si liberecký areál a jeho okolní přírodu mohli užívat plnými doušky bez ohledu na roční období,“ uvádí Jakub Hanuš, ředitel Skiareálu Ještěd.

Touto atraktivní prodejní nabídkou TMR myslí i na malé lyžaře a ekologii. „Abychom podpořili i výchovu lyžování u malých dětí, rozhodli jsme se za každého budoucího majitele takové permanentky věnovat skipasy zdarma pro žáky prvních tříd z libereckých škol.“ Zajímavá odměna je navíc připravena pro ty, kterým záleží na ekologii a šetrném zacházení s vodními zdroji. Každý držitel zakoupené víceleté permanentky, který se později prokáže meziročním snížením spotřeby elektřiny nebo užitkové vody v domácnosti, obdrží dodatečný bonus v podobě tří denních skipasů pro své kamarády či rodinu. „Trochu zábavnou formou chceme lyžařskou veřejnost vybídnout k zodpovědnému chování vůči přírodě. Každý může začít u sebe doma a hned. Stejně jako k tomu přistupujeme my v rámci Memoranda JEŠTĚDÉLE, kde se zavazujeme nejenom vrátit do přírody 20 ha nového lesa na území města Liberec, jako kompenzaci za naše sjezdovky, ale zároveň proměnit Ještěd na lyžařské středisko plně respektující životní prostředí,“ doplňuje Hanuš.

V nabídce bude i jednoroční sezónní permanentka, na kterou jsou lyžaři zvyklí z předchozích let. Bude platná pouze v nadcházející zimní sezóně, a bez dodatečných bonusů.

Základní informace o sezónních skipasech:

3 roky - celoroční permanentka - 9 990 Kč dospělý / 7 990 Kč junior - senior / 6 990 Kč dítě

  • platnost: zima i léto
  • 3x v roce možnost exkluzivního ranního lyžování „early bird“ od 7.30 hod. na sjezdovce Nová Skalka (termíny budou vždy upřesněny v průběhu sezóny)
  • 1x sleva na servis lyží každou zimní sezónu
  • skipas zdarma žákům prvních tříd libereckých škol za každou prodanou permanentku
  • 3 celodenní skipasy jako bonus pro sezónkáře, kteří šetrně zachází s vodou a elektrickou energií, a prokážou se meziročním poklesem spotřeby elektřiny nebo vody, případně systémem na zadržování vody
  • bez večerního lyžování

1 rok - zimní permanentka - 4 990 Kč/ 3 990 Kč/ 3 490 Kč

  • platnost: pouze zima 2020/21
  • bez dalších benefitů
  • bez večerního lyžování

Obzvláště v dnešní době je pro všechny klienty mimořádně důležitá i garance. Také v této oblasti, po vzoru ostatních středisek TMR, na Ještědu myslí na předplatitele. „Garance dopřeje majitelům naší sezónky jistotu a kompenzace v případě neovlivnitelných státních nařízení, nemoci nebo úrazu. Snažili jsme se novinku nastavit tak, aby si příznivci lyžování pod Ještědem mohli v první řadě užít lyžovačku a všechny ostatní benefity opravdu bez obav,“ dodává Hanuš.

Předprodej poběží do konce listopadu. Samotný nákup permanentek bude probíhat online přes www.gopass.cz. Vše zvládne každý jednoduše a z pohodlí svého domova, případně i za asistence pracovníků call centra.

Kompletní informace k projektu Nová Skalka i samotnému předprodeji zájemci najdou na webu www.skijested.cz.