SNOW 126 vychází 29. října 2020
150 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si nyní můžete přečíst v elektronické podobě jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
floowie.com/cs/slim­media

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Ve SNOW 126 najdete 3 skipasy zdarma + 3 slevové kupóny:

Pár tipů z obsahu:

World Cup

V loňské předčasně ukončené sezóně po letech opět ovládl celkové bodování Světového poháru specialista na rychlostní disciplíny. Aleksandera Aamodta Kildeho k prvenství vynesly kvalitní výsledky nejen ve sjezdu a super-G, ale i v alpské kombinaci, obřím slalomu i paralelu. „Samozřejmě, že jsem zaslechl poznámky, že to bylo o štěstí, ale to pouštím jedním uchem dovnitř, druhým ven. Podařilo se mi kontinuálně držet dobrou výkonnost a to rozhodlo,“ říká norský sympaťák. Doletí si letos pro svůj druhý triumf?
Viktoria Rebensburg - Tichý odchod královny obřího slalomu

„Není to pro mě dnes ani trochu snadný den. Po úžasných třinácti letech jsem se rozhodla s okamžitou platností ukončit svou kariéru,“ šokovala na začátku září sportovní veřejnost a všechny fanoušky lyžování Viktoria Rebensburg. Bez předchozího varování a během letní přípravy a tréninku na nadcházející zimní sezónu. Do ní už jednatřicetiletá německá specialistka na obří slalom a olympijská vítězka ve stejné disciplíně z Vancouveru z roku 2010 nevstoupí.
David Kubeš - benjamínek A-týmu: Roste nám český Marcel Hirscher?

Kryštof Krýzl, Jan Zabystřan, Ondřej Berndt, Filip Forejtek a osmnáctiletý David Kubeš. To je sestava mužského A-týmu pro alpské disciplíny. Kdo vlastně je benjamínek týmu a co už na rychlých prknech dokázal?
Marker v socialistickém Československu

Marker byl za socialismu lyžařská západní ikona. Kdo měl vázání s jeho logem, byl středem obdivu. Z jakýchsi veřejnosti neznámých důvodů se však stával stále dostupnějším, takže kdo hodně chtěl, dokázal se nakonec tímto vázáním, v určitou dobu navíc s mimořádnými bezpečnostními funkcemi, vybavit.
Tvrdá hlava Ed Scott

Autorsky stopovat a rešeršovat jeho celoživotní kariéru v lyžařském odvětví jsem shledal nečekaně poučným i zábavným. Jako málokdo postavil na hlavu prakticky každé klišé v branži. Nejenomže začal bez peněz, začínal i bez jakéhokoliv lyžařského zázemí, znalostí a konexí; nenarodil se s příslovečnými lyžemi na nohou ani notoricky předpokládanou láskou k horám a sportu. Jen celý život věřil svým instinktům a dělal, co vnitřně vnímal, že dělat má.
SNB táta Jake Burton Carpenter

Pan Jake Burton Carpenter, zakladatel stejnojmenné značky snowboardů – bezpochyby nejslavnějších prken na světě, průkopník snowboardingového hnutí a jeden z jeho prvních propagátorů, před rokem odešel předčasně z tohoto světa vinou onkologického onemocnění, jemuž vzdoroval osm let. Odvětví stihl ovlivnit jako nikdo druhý.
Smrt nad zemí - Squaw Valley v Kalifornii

V šedesátých letech minulého století probíhal obrovský rozvoj lyžařských středisek nejen v Alpách, ale i ve Spojených státech. Po Skalistých horách přišla na řadu lesnatá Sierra Nevada na hranicích mezi Kalifornií a Nevadou. Na východním úbočí Sierry Nevady leží v nadmořské výšce 1 900 metrů malebné Lake Tahoe, pohádkové jezero Indiánů. V horách kolem jezera vyrostlo několik lyžařských středisek, z nichž nejznámější a největší je Squaw Valley. V roce 1960 se tu konaly VIII. zimní olympijské hry.
SNOW test lyží 2020 ve znamení roušky

Ze začátku to moc růžově nevypadalo. Ale dali jsme to. A jako jedni z mála tak máme k dispozici test největších novinek na nadcházející sezónu 2020/21.
Nadechněte se!

Nějak mám stále častěji dojem, že v dnešní hektické době lidi zapomínají, že jsou bytostmi s určitými biologickými danostmi a že k životu potřebují pohyb. A ještě více se zapomíná na dýchání. Dokonce ani odborníci často neberou v potaz potenciál dýchání jako významného nástroje na ovlivňování všech částí a systémů těla – počínaje psychikou a konče bolestmi páteře.
Pitztal - dvě sportovní překvapení mimo ledovec

Pitztal je úzké, ostře řezané údolí jižně od Imstu se strmými úbočími svahů, jimiž se valí téměř stovka vodopádů a po nichž skáče nejpočetnější populace kozorožců v Tyrolsku. A je zároveň jedním z těch lyžařsky komornějších, přitom v součtu má téměř 100 km sjezdovek.
Santa Croce

Slavný okruh Sella Ronda byl, je a bude jedním z nejzážitkovějších výletů, které se v Dolomitech nabízejí. Přesto přijdou chvíle, kdy zatoužíte po změně, ať už proto, že se po věhlasné trase právě prohánějí davy, proto, že si chcete dopřát klidnou chvilku s horami, proto, že počasí není ono, anebo zkrátka proto, že si chcete rozšířit své lyžařské obzory. I v těsné blízkosti Sella Rondy je řada méně frekventovaných míst, která stojí za to.
Aspen - sněhové hřiště bohatých a slavných

Poprvé jsem Aspen navštívil v zimě roku 1978. Bylo mi 28 let, tedy o něco méně než tamnímu lyžařskému areálu, který první lanovou dráhu otevřel v roce 1946. V té době to byla nejdelší a nejrychlejší sedačková lanovka na světě.
Retropolární Laponsko aneb zásnuby historického a moderního vybavení

Vlastnoručně vyrobené lyže, masivní jasanky, modelová řada jašanky, čili jasanky do prašanu. Kožené boty bez přezek a plastů. Bambusové nebo dřevěné hole. Oblečení našich dědů bez membrán a impregnace. A kolébka lyžování – Laponsko. To jsou sice neobvyklé, ale zato vysoce tradiční ingredience jednoho neobyčejného výletu.
Nejlepší destinace pro heliskiing - Legendární The Monashees v Britské Kolumbii
Benedikt „Beni“ Böhm - CEO, atlet a vizionář

Benedikt Böhm (42) je jednou z nejvýraznějších postav světového skialpinismu. Držitel dvou světových rekordů za zdolání osmé a třinácté nejvyšší hory světa vede posledních 17 let z pozice ředitele firmu Dynafit. Za tu dobu více než zdesetinásobil její obrat, ale také v čase 28 hodin a 45 minut překonal Alpy od severu k jihu nebo napsal několik knih. Jako otec tří dětí říká: „Nejraději trénuji mezi čtvrtou a osmou ráno. To mě nikdo neruší!“
Nedotýkat!

Přítomná pandemie by měla být katalyzátorem pro přehodnocení provozních procesů skiareálů a zavedení technologií nabízejících lepší budoucí zákaznickou zkušenost, covid necovid.
Funitely (1. díl)

Na lanovky systémů DMC a DLM vývojově navázaly známé Funitely, tedy lanovky s mimořádnou odolností vůči větru. Najít je můžeme v několika známých rakouských střediscích, ale také v Jasné na Slovensku.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 126!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!