Tedy kdekoli je samozřejmě mírně nadnesené. Konkrétně to bude letos 19 různých středisek, nikoli obyčejných, ale právě těch nejvýznamnějších v Česku. Czech Skipass vám otevře dveře namátkou do Skiareálu Špindlerův Mlýn či SkiResortu Černá hora – Pec v Krkonoších, na Klínovec i Plešivec v Krušných horách, na Lipno i šumavský Špičák, do Orlických hor (Deštné), do moderního areálu Dolní Morava na východě republiky, do beskydské Bílé či Kohútky v Javorníkách, i do středočeského Skiareálu Monínec. Na vše stačí jedna karta, se kterou se můžete, ať jste, kde jste, vydat přímo k turniketu.

7. ročník Czech Skipassu

Czech Skipassu je na světě už sedmým rokem a za ta léta si našel slušnou klientelu, která využívá možnosti volně cestovat s lyžemi po českých a moravských horách a vyzkoušet si lyžování na různých místech. Celý projekt vznikl na stole Asociace horských středisek primárně za účelem deklarovat, že čeští podnikatelé v cestovním ruchu jsou schopni adoptovat moderní marketingové formy, sdružovat vlastní služby v turistickém ruchu a pozvedat jejich kvalitu tak, aby česká nabídka služeb v zimním turistickém ruchu byla reálnou alternativou vyspělé alpské konkurenci.

Jedna karta na vše

Czech Skipass je karta na bázi čipové karty, která umí komunikovat se všemi odbavovacími systémy. Pokladnu stačí navštívit jen jednou za rok, při nákupu skipasu. A pak vždy rovnou k turniketu.

Ceny letos mírně vzrostly

Po šesti letech došlo letos ke zdražení skipasu o 950 Kč, a to ve všech kategoriích kromě seniorů, kde cena zůstala na loňské úrovni. Za 195 km sjezdových tratí a 147 lanovek a vleků v 19 českých elitních střediscích zaplatí klienti zhruba od 9 do 12 tisíc korun.

Na horách společně ve zdraví

Všechna střediska sdružená v projektu Czech Skipass, stejně jako drtivá většina ostatních skiareálů se velmi odpovědně a aktivně připravují na nadcházející zimu i z pohledu bezpečnosti a zdraví. Chystají odpovídající opatření proti onemocnění Covid-19 tak, aby bylo maximálně ochráněno zdraví návštěvníků, zaměstnanců i místních obyvatel. Cílem je, aby se na horách všichni cítili maximálně bezpečně a návštěvníci mohli bezstarostně plánovat zimní pobyt na horách.

Rozšířená garance vrácení peněz

Vzhledem k pandemii Covid-19 se rozšiřují možnosti vrácení peněz za částečné nevyužití skipasu – kromě zdravotních důvodů jsou letos nově zařazeny garance pro případ uzavření skiareálů.

Skipas je v prodeji od listopadu a zájemci si ho mohou zakoupit v jakémkoli ze zapojených lyžařských středisek. Karta je nepřenosná a platí po celou sezónu 2020/21.

www.czechskipass.cz