SNOW 128 vychází 3. prosince 2020
126 stran


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si nyní můžete přečíst v elektronické podobě jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
floowie.com/cs/slim­media

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!
Ve SNOW 128 najdete 6 skipasů zdarma:
Pár tipů z obsahu:

World Cup

0,03 s. Tolik dělilo Alexise Pinturaulta od pódiového umístění v úvodním obřím slalomu sezóny na rakouském ledovci Rettenbach. Ačkoliv na něj zbylo nepopulární umístění pod stupni vítězů, Francouze to nerozhodilo. „Vím, že jsem tentokrát nebyl na Sölden stoprocentně připravený, takže jsem za čtvrté místo skutečně rád,“ uvedl borec z Courchevelu. K jeho spokojenosti možná přispělo i to, že předčil své předpokládané největší konkurenty v boji o velký křišťálový glóbus – pátého Henrika Kristoffersena a úřadujícího vítěze Aleksandera Aamodta Kildeho, který po chybě nedokončil.
Lucas Braathen: Cíl? Stát se nejlepsím lyžařem historie!

Serpentinami do údolí sjíždí dodávka norského týmu a uvnitř probíhá velká party. Dvacetiletý Lucas Pinheiro Braathen si totiž jen před pár okamžiky dojel v úvodním obřím slalomu sezóny na ledovci Rettenbach pro svůj premiérový triumf ve Světovém poháru.
Jan Šimek: Narozen ve stínu můstků - velký sen o olympiádě

Ve vrcholovém lyžování se najde spousta rodin, kde se lyžařské geny předávají z generace na generaci, a stejně tomu je v případě sedmnáctiletého Jana Šimka, talentovaného sdruženáře.
TAJNÉ KONTO, VEKSLÁCI A PODPULTOVKY… aneb západní značky v socialistickém Československu

Netřeba být letitý pamětník, magii nedosažitelných lyžařských značek v socialistickém Československu pamatují mnozí, kdo se stihli v oné době rozkoukat po českých horách. Tu touhu, kterou vyvolávaly třeba svítivě zelené Völkl Renntiger, červenobíle oplastovaný Marker M 40 nebo ikonické boty Dynafit 3F, ale ze současných mladých nepochopí nikdo.
Josef "Pepi" Fischer: Od tesaře k lyžařskému impériu

Sám sice cenné medailové kovy na vrcholných lyžařských akcích nikdy nesbíral, ale pomáhal k jejich zisku jiným. Dílem opravdu vrchovatým. Na lyžích se značkou Fischer si totiž pro světové triumfy dojížděli, dobíhali i skákali ti nejlepší z nejlepších. Před mnoha lety i dnes. Byl tím mužem v pozadí, nevyčerpatelným zdrojem nápadů a inovací. Byl… To proto, že Josef „Pepi“ Fischer, dlouholetý šéf výrobce lyží nesoucího stejné jméno, zemřel v srpnu několik dní před svými 91. narozeninami.
Sportovní kravatka, boty bezvadné a namazané, kapesník, píšťala

Století lyžování v srdci Evropy slovem i obrazem
Lyžování bylo uznáno zdravým a krásným sportem pro všechny generace a od začátku 20. století patřilo mezi nejoblíbenější sporty u nás. Není od věci se za tou krásnou érou sem tam ohlédnout zpět.
VÝBĚR Z NOVÉ KNIHY HERBERTA SLAVÍKA: NAŠE HORY, LYŽE, SNÍH
Lyžování před kamerou

Autorův subjektivní dějepis klasické lyžařské filmařiny, eminentních autorů a jejich vybraných počinů po dobu, než mu rádoby histografický vhled rozostřil nedozírně všudypřítomný internetový šum, v němž každý může všechno, přičemž na kvalitě výstupu zhusta pramálo záleží – vcelku opačně oproti zde popsané éře minulého století.
SNOWTEST 2020 podruhé - Univerzálky a allmountainy

Zatímco v předchozím čísle SNOW 126 jsme sdružili všechny testované lyže určené pro ostrou sportovní jízdu na dobře upravených tratích, dnes nabídneme univerzálky a allmountainy. Což je škatulka z principu tak široká, že se do ní vejde takřka vše, co jezdí na sněhu. Je proto třeba každou lyži vnímat jako originál.
Jak na ploténky? Jděte se pověsit!

V současné době se situace kolem virové pandemie dynamicky vyvíjela a vyvíjí a není jisté, jak a jestli vůbec se bude dát lyžovat. To ale neznamená, že bychom měli na všechno rezignovat! Právě naopak! Nadpis článku nemá nabádat k sebevraždě, což pochopíte, až se zahloubáte do následujících řádků.
Saalbach - blízké, prémiové a opravdu obří lyžování

Jedno z největších lyžařských území Rakouska je – očekávatelně – rušné, poměrně drahé, ale zároveň opravdu lákavé pro lyžaře, kteří si potrpí na „velikost“. Ačkoliv Saalbach nemá žádné majestátní vrcholy ani vysokohorskou polohu zajišťující hojnost a trvanlivost sněhu, vyvinul se v jednu z nejúspěšnějších lyžařských oblastí v Alpách.
Val Gardena Ronda - Nářez sjezdů i panoramat

Epický den plný úchvatných panoramat, dlouhatánských sjezdů, slunce a jihotyrolské pohostinnosti. Okruh Val Gardenou si užijí sportovní nadšenci i vyznavači pohody. A určitě si ráno zkontrolujte, že máte dobře nabitou baterku ve foťáku.
Česko, jak jej možná neznáte

Milovníky lyžování čeká zimní sezóna, která bude obzvlášť nepředvídatelná. Omezení pro zahraniční turistické cesty může být ale vítanou příležitostí objevit méně známé kouty české krajiny. Nechte se zlákat skromnějšími lyžařskými areály, vyrazte do tiché horské přírody na skialpech nebo se vydejte za panoramaty do nekonečných bílých stop na běžkách. Anebo se nechte překvapit novinkami, které letos vyšperkují nabídku známých lyžařských letovisek!
Svobodné lyžování aneb freeskiing jedné generace

Možná by se zdálo, že sjezdové lyžování je sport konzervativní. V soutěžním alpském pojetí možná, ovšem nikoli ve svých paralelních formách. Freeskiing, jak je můžeme souhrnně nazvat, dává naopak plný prostor kreativitě a otevírá dveře do světa sportovní svobody.
Himálajská rychlovka: Mera Peak 6 476 m aneb na lyžích za 8 hodin z vesnice nahoru a dolů

Když jsem vybíral cíl pro letošní expedici do Himálaje, měl jsem několik podmínek: kopec se musí dát sjet na lyžích, musí být relativně bezpečný, pochod k němu musí trvat maximálně týden. Mera Peak se přímo nabízel. Vše se podle předpokladů stihne za 20–22 dní, což je maximum, které si dnes pracující člověk může dovolit. Takže domluvit permit a nosiče, zaplatit zálohu, zabukovat letenku a jdeme na to!
The Coast Mountains - 25 metrů sněhu, skutečná divočina, sjezdy až k moři

Nejlepí destinace pro heliskiing
Tisíce vrcholů se strmě zvedají od pobřežních fjordů k ledovcovým polím přes celé pobřeží Britské Kolumbie, na území dlouhém více než 1 600 kilometrů – od Whistleru až k Aljašce. Jde o jedny z nejdivočejších a nejestetičtějších hor vůbec. Sněhové podmínky jsou tu podobné jako na Aljašce, ale vlivem vlhkého proudění od Pacifického oceánu v průběhu celé zimy přichází masivní sněžení, díky kterému je v oblasti často opravdu hluboký prašan.
Hlásit, sdílet, vysvětlovat

Následující sněhová sezóna nejenže bude nová a jiná, ale nejspíš přinese i spoustu čerstvých změn. Vedení skiareálů bude muset vyvinout větší úsilí než kdy dřív, aby zajistilo, že všichni v týmu potáhnou za stejný konec provazu.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 128!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!