Nemám rád činnosti, které mě nebaví, a tak přemýšlím, jak z toho vyklouznout… Ha, a vzpomněl jsem si, že mi do schránky přistál e-mail od Lukáše Juska z půjčovny Simplerent s nabídkou novinky, „bezkontaktního“ servisu. Než se pustím do práce, vezmu mobil a čtu: „Ahoj, letos zavádíme novinku: Mobilní půjčovna Simplerent přidává do svého portfolia služeb i servis s vyzvednutím vybavení u vás doma a doručením zpět. Nechcete to vyzkoušet?“Nikam nemusím!

To se právě teď náramně hodí. Rovnou v mobilu klikám na menu servis na stránkách www.simplerent.cz. Vidím tam, že Simplerent dělá klasický servis na profesionálních strojích, takže žena i děti budou šťastné, že jim nebudou podkluzovat lyže na zmrzlých plotnách a v čerstvém prašanu se nám na skluznici nenalepí bačkory. Můžu poslat sjezdovky, běžky i dětské snowboardy.
A teď to hlavní. Pro lyže si přijedou, vyzvednou je kdekoliv v Praze, naloží, udělají servis a zase vrátí zpět k nám domů. V prosinci navíc funguje kurýr zdarma. S nadějí a celý šťastný, že nikam nemusím, vyplňuji jednoduchý formulář a čekám, co se stane (i kdyby nic, mám aspoň pro tuto chvíli alibi pro manželku).


Ono to funguje! A zdarma!

Druhý den volá technik ze Simplerentu, dohodneme si čas vyzvednutí na čtvrtek večer. Prý má dobrou zprávu, a to, že jsem testovací zákazník. Moc tomu nerozumím, ale ok. Ve čtvrtek přijede načas, zkoukne lyže, doporučí mi opravu synovy skluznice, se kterou se prošel loni v Bedřichově po silnici. Domluvíme se na úhlech hran a termínu vrácení hotových lyží. Chci mu zaplatit kartou, prý by naše čtvery lyže stály 1 960 Kč. Jenomže protože jsem testovací zákazník, mám to celé zdarma! Tak už to chápu – a nestačím se divit… Samozřejmě mám radost, ačkoli o ty peníze mi jde až v druhé řadě. Ostatní už prý budou mít zdarma jen tu dopravu – vyzvednutí i vrácení lyží. Ale ani to není zlé, že ne?


Základní ceník servisu

Dětské sjezdovky do 140 cm 390 Kč
Sjezdovky nad 140 cm 490 Kč
Snowboard 590 Kč
Doprava v prosinci zdarma
Seřízení vázání s potvrzením 150 Kč

Simplerent – chytrá celosezónní půjčovna

Simplerent provozuje zdaleka nejen servis, ale v první řadě celosezónní půjčovnu zejména dětského vybavení. V branži je znám jako přední inovátor, zavedl první mobilní půjčovnou lyží, takže klient nemusí nikam jezdit, ale jen si přivolá mercedes plný lyží, bot a dalšího vybavení k sobě domů. Což je k nezaplacení zejména při rodinných výpůjčkách. Kvalitu celkové služby podtrhují i moderní značkové sety – nic jiného v Simplerentu nepůjčují.V Simplerentu dělají servis na profesionálním stroji Wintersteiger Discovery. Hrany brousí keramické kotouče ze strany i zespoda. Strukturu vykreslí brusný kámen a nakonec se skluznice ještě parafínuje.