SNOW 129 vychází 28. ledna 2021
148 stran

Omlouváme se čtenářům za spontánní posun termínu vydání. Bohužel ani ten nestačil k tomu, aby bylo zřejmé, kdy se budou moci otevřít lyžařské areály v Česku. Proto v časopise výjimečně nenajdete ani kupóny na skipas zdarma.


Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si nyní můžete přečíst v elektronické podobě jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
floowie.com/cs/slim­media

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!

Pár tipů z obsahu:

Ester Ledecká ve Světovém poháru

Kde už jsme to jenom viděli? Známý postoj, výraz ve tváři, mumlání na trati a údiv v cíli… Po legendárním olympijském triumfu v super-G tentokrát Ester Ledecká porazila ve Val d’Isére o tři setiny vteřiny druhou Švýcarku Corinne Suter a třetí Italku Federicu Brignone. Nechybělo přitom mnoho a Češka do závodu vůbec nenastoupila. Kromě drobnějšího zranění ze snowboardu, které omezilo její tréninkové aktivity před francouzskou zastávkou, Ester Ledeckou noc před závodem trápila nevolnost, a tak v neděli ráno na prohlídku trati vyrazila s prázdným žaludkem a především proto, aby se nadýchala čerstvého vzduchu. Nakonec ale brankám na slavné sjezdovce Oreiller-Killy neodolala a po úvodním šestém a sedmém místě ve sjezdech stanula v Savojských Alpách poprvé v super-G ve Světovém poháru na stupni nejvyšším.
Jako vítr - Breezy Johnson

Když si před třemi lety tehdy dvaadvacetiletá Breanna Noble Johnson dojela na olympijských hrách v Pchjongčchangu pro sedmé místo ve sjezdu, mnozí v ní spatřovali nástupkyni Lindsey Vonn a Julie Mancuso. Místo úspěchů však následovala vleklá řada zranění i boj s úzkostmi. Před mistrovstvím v Cortině d’Ampezzo je konečně Američanka, které nikdo neřekne jinak než Breezy, zpět a ve skvělé formě.
Česká desítka pro mistrovství světa - Cortina 2021

Světový šampionát alpských lyžařů se uskuteční 8.–21. února 2021 v italské Cortině d’Ampezzo, místě, kde se pravidelně konají závody Světového poháru žen v rychlostních disciplínách, avšak velká soutěž typu MS nebo ZOH se vrací po dlouhých 65 letech (ZOH 1956). Mimochodem se tam konalo také historicky druhé MS v alpských disciplínách v roce 1932.
Socialistické cesty na západ: Jak to bylo před Schengenem a navigací

Vycestovat do kapitalistického státu nebylo za socialistického Československa snadné ani pro reprezentaci. Bylo nutné se proklestit často sérií hranic, přičemž na každých čekalo kontrolní martyrium s hromadou razítek. Kdo nezažil, nepochopí.
Sjezdař Redford

Světová áčková celebrita Robert Redford nebyl nikdy typickou celebritou coby lyžař. Introvert a samotář, který se nikdy neúčastnil okázalých exhibičních závodů hvězd, nenechával se vidět ve VIP lóžích tribun svěťáků a jeho tryskáč nelétal do Gstaadu ani Mořice – nikdy žádný neměl.
Smrt pod Mont Blancem

Kabinková pulzační lanovka Vallée Blanche, nověji nazývaná Panoramic Mont-Blanc, je v provozu už od Vánoc 1957. Dodnes tato ojedinělá vyhlídková lanovka, jejíž celá více než pětikilometrová trasa probíhá nad ledovci v nadmořských výškách kolem 3 500 m, patří mezi mimořádně směle navržené dráhy. Tento technický unikát ale má ve své téměř 65leté historii na svém kontě i několik havárií a mimořádných událostí, z nichž dvě si vyžádaly oběti na životech.
Posilovna v kanceláři aneb pokud není na cvičení čas

Několik minut. Tak krátká doba denně věnovaná kompenzačním cvikům rapidně zvyšuje šance na zlepšení nejenom pohybového aparátu, ale zdraví obecně. Přesto velká část lidí tvrdí, že na cvičení „nemá čas“. Že všechny ty časově náročné činnosti jako práce, péče o domácnost a o děti, sledování televize a sociálních sítí jim nedovolí najít na cvičení chvilku. Budiž. Zkusme tedy využít ke cvičení svou kancelář.
Rok lyžařských absurdit

Není asi mnoho kandidátů na absurdnější lyžařský rok než 2020. Nejprve se lyžaři ve veřejném mínění stali „nosiči“ zákeřného viru, později jim bylo odepřeno pít, jíst, najít si střechu nad hlavou (na horách, samozřejmě), nechat se vyvézt na svah nebo se po něm i pohybovat. Závody v lyžování místo živých diváků mohli sledovat jen sněhuláci, jako tomu bylo třeba při svěťáku v St. Antonu.
Saas Fee - drahokam, který není pro každého

Saas-Fee je jedním z nablýskaných lyžařských klenotů Švýcarska, ozdobených dlouhou řadou „nej“, ačkoliv jeho lyžařské území je z hlediska plochy překvapivě skromné. I tak ale návštěvníkovi poskytne silné zážitky všeho druhu.
Slunným údolím Val di Fassa na Vulkán - cesta do říše krále Laurina

Slavný okruh Sella Ronda byl, je a bude jedním z nejzážitkovějších výletů, které se v Dolomitech nabízejí. Přesto přijdou chvíle, kdy zatoužíte po změně, ať už proto, že se po věhlasné trase právě prohánějí davy, proto, že si chcete dopřát klidnou chvilku s horami, proto, že počasí není ono nebo že si zkrátka chcete rozšířit své lyžařské obzory. I v těsné blízkosti Sella Rondy je řada méně frekventovaných míst, která stojí za to.
Exkluzivní lyžařské jaro v Courmayeuru

Od té dávné doby, kdy jsem pracoval v lyžařské škole v Hinterglemmu, jsem každou zimu objevoval nejlepší resorty Francie, Rakouska, Itálie a Švýcarska. Projel jsem Alpy křížem krážem ze všech světových stran, a lyžování a cestování v těchto ohromujících pohořích mně nikdy nepřestalo bavit.
Skialp je sport pro každého

Začněme otázkou: „Už je máte?“ Skialpové lyže. Před pár lety nástroj podivínů, letos ve střediscích (po sáňkách) nejpočetněji zastoupený kus lyžařské výbavy. Možná se s těmi svými právě seznamujete, třeba jste je dostali pod stromeček nebo po nich zvědavě pokukujete. A přemýšlíte: mám na to stát se skialpinistou?
Poprvé na výletě: Bezpečnost

Všecko je jednou poprvé. I vaše první skialpová túra. Se skialpem doporučujeme začít v bezpečném prostoru na dohled lyžařských areálů. Tam si nejlépe vyzkoušíte výbavu a své schopnosti. Jednou ale manšestr opustíte.
Skialpová túra: co mít v mobilu

Chytrý mobilní telefon je dnes běžným společníkem při našich aktivitách. Aby k něčemu byl, je potřeba ho vybavit patřičným softwarem, a to nejen pro přípravu před túrou, ale i pro zjednodušení orientace, záchrany nebo rozhodování přímo v terénu.
Co nesmí chybět v batohu na túře

Před lety jsem vytáhl na túru kamaráda a ten si stěžoval, že má těžký batoh. Po odhození několika bochníků chleba a konzerv to ale najednou šlo. Co tedy do batohu na túru patří a jak se dostat na přijatelnou hmotnost?
Výzbroj a výstroj na můj první skialp aneb informační křižovatka

Pokud víte, že do toho jdete, a chcete si výbavu rovnou pořídit, poctivě předtím čerpejte informace. I na skialpovém trhu jsou už produkty s různými specifiky, ekonomické i prémiové, moderní i konzervativní, ultrarychlé nebo rekreační… Základní orientace v tématu je podmínku pro to, abyste při nákupu nepřešlápli.
Švýcarská skialpová nej

Švýcarsko je země hor. Na nejbližší kopec to má snad každý do hodiny vlakem, pokud tedy nemůže nasadit lyže už někde za barákem. Potenciálních skialpových výletů, které švýcarská krajina nabízí, je opravdu nespočet. A k tomu jsou tam zákoutí, která jsou ještě hezčí než hezká. Jedinečná a světově mimořádná. Místa, za kterými cestují turisté přes celý svět, a přesto, pokud si nasadíme skialpy, místa divoká, před lidmi skrytá, tichá a intimní. Právě do nich vedou naše výletové tipy.
Internetový prodej skipasů

Prodávání skipasů online stimuluje objem realizovaných předprodejů, lyžařské podnikání činí předvídatelnějším a pomáhá sběru zákaznických údajů. A co stimuluje online prodeje? Dynamická cenotvorba.
Pandemie vs. kapacity

Koronakrizová opatření provozy lyžařských areálů cloumají, jak jsme si před sezónou nikdo nepřáli. Když pominu variantu kompletního uzavření horských středisek, ne všechny jejich provozy budou v případě různých stupňů omezení postiženy stejně. Vleky a lanovky budou moci fungovat relativně nerušeně, na druhém konci spektra restrikcí stojí uzamčené gastroprovozy. Lyžařské školy a půjčovny vybavení pak spadají zhruba mezi tyto dva zmíněné mantinely normálnosti.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 129!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!