Milešovka je se svými 837 m n. m. naše největrnější hora a mimo jiné dle zápisu ve hře Švestka divadla Járy Cimrmana sem sedmkrát vystoupil i Sváťa Pulec - slavný český horolezec zvaný Bivak. „Sedmkrát pokořil Milešovku, ošlehaná tvář, ostříží oko, jasná mysl, tělo jeden pletenec svalů.“

Aleš byl inspirován dávným dívčím snem i heroickým výkonem Davida Fojtíka a jeho sjezdu osmitisícovky Dhaulágirí. Zde Alešova slova ke včerejšímu sportovnímu výkonu:
„Výstup jsem plánoval více než 20 let a pravidelně jsem kontroloval každý centimetr i povětrnostní vlivy této hory, německy zvané Donnerberg = hromová hora. Výstup jsem provedl za pomocí šerpy, fotografa a kuchaře v jedné osobě. Tím byl můj táta. Půjčil jsem mu pohorky a sám šel v holínkách. Víc bot doma nemáme. Zvolil jsem klasickou cestu z basecampu Černčice po modré. O hodinu později jsme stanuli na vrcholu, pohovořili s meteorology a udělali několik vrcholových fotografií. Následoval náročný, kameny, skalkami a křovím provázený sjezd, kterým jsem ukončil téměř v rounu ovcí pasoucích se ve vesnici Černčice pod Milešovkou.
Následoval segedín od mámy a všeobecné veselí.
Tímto děkuji svému podpůrnému týmu a společnosti Scott za dávný dar lyží.“

Redakce SNOW gratuluje Alešovi k výraznému českostředohorskému lyžařskému výkonu a děkuje za inspirativní příběh!