Tisková zpráva Svazu lyžařů ČR

Dubovská aktuálně prožívá nejtěžší období života. Při cestě na únorové mistrovství světa do italské Cortiny, kde chtěla výsledkově potvrdit doposud nejlepší sezonu kariéry, dostala informaci o vážné autonehodě maminky. Neváhala a okamžitě nabrala směr zpět domů do Liptovského Mikuláše. Hlavní vrchol sezony, sport obecně i vše ostatní šlo stranou. Chtěla být nablízku své mamince, která však v pondělí 22. února následkům autonehody podlehla.

Martina se rozhodla, že své mamince věnuje závod, na který se těšila nejvíce – podnik Světového poháru na svém domácím svahu v Jasné. Na trati chtěla nechat vše. A dvanáct dnů po odchodu své nejbližší osoby a největší podporovatelky stála na startu. Slib bezezbytku splnila. Podala skvělý výkon, obě slalomové jízdy jela fantasticky a osmým místem si připsala nejlepší výsledek kariéry.

„Byl to závod věnovaný jen pro ni, pro mou maminku. Dala jsem do toho všechny síly, které mi v tomto těžkém období zůstaly. A podařilo se, zajela jsem nejlepší výsledek kariéry, navíc na mém domácím svahu. Jedna věc to však úplně zastínila, a to že se z mého výsledku nemohla radovat má maminka,“ vrací se k sobotnímu závodu Dubovská. „Ten kopec velmi dobře znám, pravidelně na něm trénuji, mám ho naježděný. Dlouho jsem se na Světový pohár v Jasné těšila, i když jsem nikdy nemyslela, že to bude za takových okolností,“ dodává.

Po vydařeném a velmi emotivním podniku v Jasné se Dubovská rozhodla, že bude pokračovat v tom, v čem ji její maminka celý život podporovala, v lyžování. Absolvuje tak i zbývající tři slalomy aktuální sezony včetně finále Světového poháru v Lenzerheide. „Maminka jednou řekla, že moje radost ze závodů dává smysl všemu, co je s tím spojené, a už jen proto se vyplatí žít. Proto jsem přesvědčená, že by si určitě přála, abych pokračovala v lyžování,“ říká.

Nadcházející podnik proběhne v Aare, kde jsou na programu už v pátek a v sobotu rovnou dva závody. Ve Švédsku i při premiérové účasti na finále Světového poháru ve švýcarském Lenzerheide o týden později by chtěla navázat na své dosavadní výkony. V aktuální sezoně nastoupila do šesti slalomů Světového poháru, pokaždé přitom bodovala a dvakrát pronikla do elitní desítky.

„Věřím, že se mi podaří uspět i v dalších závodech. Jako pokaždé se budu snažit odevzdat maximum a uvidíme, na jaký výsledek to bude stačit. Znovu budu závodit pro moji maminku a s myšlenkami na ni. To je pro mě aktuálně nejdůležitější. Věřím, že mě moje maminka bude i dál podporovat a chránit, i když už jen z nebe,“ dodává Dubovská.