Tisková zpráva Tatry Mountain Resorts (TMR), provozovatele areálu Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher, jediný ledovcový areál v Korutanech, opět obnoví svůj provoz od 22. května 2021, kdy by měl být k dispozici pro rekreační lyžaře a také pro tréninky sportovních klubů.

Lyžařské středisko svým znovuotevřením reaguje na avizované uvolnění protipandemických opatření týkajících se především možností ubytování a dalších služeb, které jsou pro návštěvníky dojíždějící z větších vzdáleností klíčové. „Dnes jsme v situaci, že na svazích máme 3 metry sněhu, což je spolu se stabilním počasím zárukou skvělých zážitků z ledovce. Budeme se snažit upravit provoz tak, abychom dokázali co nejvíc uspokojit zájem lyžařů a dopřát jim parádní lyžovačku ještě dlouhé týdny. Na své si určitě přijdou i pěší turisti, kteří se přijedou pokochat nádhernými výhledy na okolní třítisícové vrcholy hor, nebo si jen tak vychutnat kávu na terase panoramatické restaurace Eissee,“ informoval ředitel střediska Max Gottfried.

Lyžaři budou mít k dispozici pozemní lanovku Mölltaler Gletscher Express, kabinkovou lanovku Gondelbahn Eissee, šestisedačkovou lanovku Gletscher Jet nebo sedačku 3000er podle aktuálních podmínek. Otevřené budou sjezdovky Schareck 1, 2, 3.

Důležitá informace se týká i držitelů sezónního skipasu - Chytrá sezónka PREMIUM 2020/21, jejíž platnost končí 9. května 2021. Už jen do 30. dubna 2021 mohou držitelé využít kupóny na přenesení sezónky do sezóny 2021/22, které najdou na svém Gopass kontě. A od 22. května 2021 bude Chytrá sezónka PREMIUM 2021/22 platit na korutanském ledovci.

Nabídku na přenesení obdrželi i majitelé Chytrých sezónek Jasná&Vysoké Tatry, Špindlerův Mlýn a Szczyrk 2020/21. Po uhrazení doplatku podle odlyžovaných dní v uplynulé sezóně mohou získat Chytrou sezónku PREMIUM 2021/22 platnou ve všech střediscích TMR v Rakousku, na Slovensku, v České republice a v Polsku.

Až do 30. června 2021 bude ve středisku Mölltaler Gletscher platit i sezónní TopSkiPass 2020/21 Kärnten/OstTirol.

Lyžařské středisko, gastronomie, stejně jako i ubytovací kapacity pro sportovní kluby budou v provozu podle aktuálně platných opatření. Při cestovaní do střediska z jiných zemí je potřebné sledovat aktuální podmínky pro vstup do Rakouska i pro překračování hranic jednotlivých zemí.