Změnilo se lyžování navždy?

Každý, kdo v posledních třech zimách navštívil prakticky kterékoli hlavní lyžařské středisko, nejspíš zaznamenal zlověstné změny od příchodu covidu na začátku roku 2020.

Ve výšce neplatí žádné zkratky

Cílem unikátního výzkumu v americké armádě je stanovit optimální postup před vytrvalostními testy ve vysokých nadmořských výškách.

Letní tipy SNOW tour: Kitzbühel – s dětmi, s celopérem nebo s golfovými holemi

Lyžařům při slově „Kitzbühel“ možná naskočí husí kůže, pokud ho mají spojený s náročným legendárním závodem ve sjezdu. V létě na Hanenkammu střídá adrenalin spíš romantika a rodinné aktivity jako jsou pěší a cyklovýlety, dětská hřiště, přírodní Kneippovy lázně, golf nebo kdo by chtěl trochu víc rozproudit tepovku, může si tu na horském kole projet ...

Umělá inteligence v horskostřediskovém marketingu: Máte prosím dotaz?

Lyžařská střediska po celém světě zlepšují služby svým zákazníkům – a sbírají cenná data – pomocí chytřejších a pro hosty přívětivějších chatovacích platforem s umělou inteligencí.

Letní tipy SNOW tour: Elektrokola – pro důchodce, nebo pro sportovce?

Je drzé tvrdit, že elektrokola dávnou nejsou pro důchodce nebo jedince po úrazu, ale hlavně také pro aktivní a sportovně založené jedince, kteří chtějí jezdit často, hodně a daleko? Kam se elektrokola posunula za poslední dekádu a jaké jsou v této oblasti nejnovější trendy? Na to všechno jsme se ptali v písecké prodejně CykloŠvec.

Nepřemýšlejme přehnaně o své technice

Nová studie potvrzuje odvěkou sportovní moudrost, že ve většině případů bývá nejefektivnější svou hlavu vypnout a běhat nebo lyžovat na autopilota.

Letní tipy SNOW tour: Tanvaldský Špičák – novinky na přírodním trailu a cukrová vata navrch

Tanvaldský Špičák v Jizerských horách je známý skrze své vyhlazené flowtraily, které jsou vhodné klidně i pro začátečníky. Letos přidal pár novinek na mladičkém a teprve se formujícím hrabankovém trailu, který se bude líbit hlavně milovníkům bikerské techniky. Děti tu zabavíte na řetízkovém kolotoči nebo cukrovou vatou, sebe pak určitě odměňte dobr...

Deset let čtyřsedačky na Kněžickém vrchu

Již deset let je možné využívat rychlou odpojitelnou čtyřsedačku ve skiareálu Kněžický vrch u Vrchlabí.

Denní skipasy: Hledání rovnováhy

Jaký je aktuální stav – a zejména pak budoucnost – celodenního skipasu?

Regenerace po sportovní zátěži

Trend zotavení se po sportovním výkonu přináší hory nových výzkumů. Nakolik však lze jejich výsledkům věřit?

Letní tipy SNOW tour: Servis a údržba kola aneb jak prodloužit životnost vašeho dvokoukolého miláčka

S pravidelnou údržbou kola je to jako s pravidelným sexem ve vztahu. Pokud ho děláte, tak všechno jede, všechno klape. Když ho pravidelně neděláte, tak to časem může začít skřípat a po nějaké době se vám může kolo – nebo vztah – dokonce i rozpadnout. :-) Ve výsledku je to tedy jednoduché – je potřeba čistit, mazat, opečovávat, kontrolovat a v nepos...

Špatná kolena? Není to konec lyžování!

Či přinejmenším nemusí být. Tradiční mýtus, že agresivní sport typu běhání či sjezdového lyžování způsobuje osteoartrózu a ničí kolena, se zdá být vyvrácen. Ale co když jsou vaše klouby – tak jako ty moje – už zničené?

Létající Norka Kari Traaová

Fenomenální akrobatická šampionka se po kariéře usadila v norském Vossu, vychovává děti a řídí svou multimilionovou firmu vyrábějící dámské sportovní oděvy. Přesto dál stíhá létat vzduchem.

Tréninkový partner zvyšuje náš výkon

Nové studie se snaží přijít na kloub, proč jsme silnější a rychlejší, když nás někdo sleduje.

Královnou bílé stopy se stala Ester Ledecká. Už pošesté

Královnou bílé stopy 2024 je Ester Ledecká. Trojnásobná olympijská vítězka vyhrála anketu Svazu lyžařů ČR o nejlepší lyžaře a snowboardisty vyhlášené v pátek v pražském O2 universu už pošesté v kariéře. A na rekordmanku v počtu triumfů Kateřinu Neumannovou ztrácí pouze jedno vítězství.

Slabé stránky skluzných vosků

Má důvod se pídit po slabinách skluzných vosků? Mají vůbec nějaké, a když, jaké to jsou? Odpověď zní dvakrát ano, ale bude to dlouhé a místy zamotané povídání – proto musíme postupovat pomalu a srozumitelně.

Passo Stelvio: letní lyžařská sezóna začíná 6. června s omezením kvůli enormnímu množství sněhu

Ledovec nad průsmykem Stilfserjoch (Passo Stelvio) je jedním z posledních míst letního lyžování v Alpách. Sezóna zde tradičně začíná na přelomu května a června a končí začátkem listopadu spolu s tím, jak se uzavírá příjezdová horská silnice. Letos se letní lyžaři, jimiž jsou zejména trénující závodníci, mohou těšit na enormní množství sněhu, který ...

Proč my sportovci tak rádi trpíme?

Náš život se skládá z nejistot a to je na něm to nejcennější. Nejistoty a s nimi spojené nesnáze nás posouvají vpřed. Vítejme nejistoty; to ony jsou skutečným, autentickým a svobodným životem.

Zima začíná v Söldenu: tři dny testování lyží s Harfasportem 7. - 9. 11. 2024

Tři dny lyžování, stovky modelů sjezdových lyží, záruka sněhu, ubytování pro více i méně náročné, lyžařská škola… Ale třeba i let vrtulníkem, wellness a další možnosti bohatého doprovodného programu. Vše šité na míru každému z vás. Na vás bude jediné, dojet ve středu 6. listopadu na místo a užívat si lyžovačku od čtvrtka do soboty 7. až 9. listopad...

Vliv každodenního sportu na duševní zdraví

Rozsáhlá vědecká studie potvrzuje přínos fyzické zátěže pro duševní zdraví. Jak už to v dnešní žurnalistice bývá, objevily se hned i negativní titulky.

Komerční tipy