„K výsledku mi hodně pomáhá super týmová atmosféra našeho manšaftu. Letos s námi jezdí fyzioterapeutka, která mi dává do pořádku záda a psycholog, s kterým je opravdu sranda, “ dodává se  smíchem v hlase Michal.

Naše největší boardercrossová naděje Novotný se pohybuje ve světové špičce snowboardingu několik let a za tu dobu se jeho příprava zdokonalila a stala se propracovanější. Jak však sám uvádí, k velkým změnám v aktuální sezoně nedošlo: „Tréninkový plán a postupy jsme zachovali, snad jen vybavení je nové. Kdo alespoň trochu zná snowboardcross, ví, že je nás dobrých dvacet třicet a každý z nás může vyhrát. Jde i o štěstí. Trať byla dnes hodně rychlá a tvrdá, takže šlo vlastně o to moc nebrzdit a zvolit optimální rychlost, aby se to zvládlo a jsem rád, že jsem to byl já. Největším protivníkem mi je totiž vždycky jen moje vlastní chyba, takže já sám.“

Po dnešním velkém úspěchu ve Světovém poháru v Bad Gastein se Michal Novotný postaví znovu do startovních bloků již zítra ráno v rámci  druhého závodu SP na stejném místě. Michalovi gratulujeme a přejeme další body do FIS rankingu!