Na startu sobotního závodu se objeví opět Roman Dlauhý, v tuto chvíli vítěz průběžného pořadí ČP. Jeho těsný náskok před druhým Tomášem Tuzarem (Dlauhý 194,2 bodů; Tuzar 190,0 bodů) dává příslib boje o udržení se v čele tabulky. Třetí následuje Filip Gutwirth se 174,2 body.

Mezi ženami letos kraluje trio Zábranská, Augustinová a Duffková. Poslední dvě jmenované zaujímají spolu 2.-3. místo průběžného žebříčku se stejným počtem bodů.

Freestyle snowboardisté si po neklidském závodě mohou dát týden pauzu a připravit se na velké finále, které se odehraje ve Špindlerově Mlýně 27.2.2009. Tam už půjde o všechno – nejen o celkové vítězství v ČP, ale především o přímý postup do semifinále březnového Quiksilver Snowjamu Martina Černíka. A to je pro snowboardisty velká výzva!
 
Diana Augustinová a Fiip Gutwirth jsou kromě umístění na předních příčkách seniorské kategorie zároveň vedoucími jezdci průběžného pořadí seriálu O2 Rookie Cup 2009, který se letos jede vždy v neděli po sobotním ČP.  Oba dva jsou v tuto chvíli žhavými kandidáty na zisk ocenění v této sérii a mohou se těšit na účast na snowboardovém kempu, který pořádá Asociace českého snowboardingu ve spolupráci se Svazem lyžařů ČR v italském Schnalstalu.
Sobotní závod začíná v 11.00 hod., nedělní v 12.00 hodin.

Další informace na www.snowboarding.cz