Všechny trumfy zatím nebyly vyneseny. Ty si ČOV a Alpine Pro (dodavatel kolekce oblečení pro Czech Team) schovávají na podzimní oficiální představení kolekce.

Podle vyjádření Františka Dvořáka, šéfa české olympijské mise, bude kolekce, kterou obléknou čeští sportovci ve Vancouveru, originální a nehrozí, že by si naši výpravu diváci pletli s týmy v podobných národních barvách. Členkou komise, která bdí nad tvorbou olympijského oblečení je i Kateřina Neumannová. Ta dodává, že z kolekcí, které měla možnost nosit (bylo jich šest) ta pro Vancouver nejvíce respektuje požadavky sportovců na funkčnost oblečení.

Na světlo v úterý vypluly alespoň zajímavé informace v oblasti materiálů, které jsou v kolekci použity. A musím uznat, že se v tomto směru stále něco děje. Umělá vlákna a vlna už nikoho nepřekvapí a tak se začíná experimentovat s exotickými substancemi.

Například spodní prádlo bude vyrobeno z materiálu Thermo Cool ECO, na jehož výrobu se používá ekologická surovina z obnovitelných zdrojů – kukuřičný olej (místo obvyklé ropy).

Další kousky budou vyrobeny ze suroviny, která povzbuzuje nejednoho z nás. Doufejme, že dodá energii i české výpravě. Materiál S.Café je vyroben z odpadu vznikajícího při výrobě kávy. Struktura vlákna vyrobeného z „lógru“ (berte s rezervou) má mít vlastnosti zavedených fukčních materiálů - zajišťuje odvod vlhkosti od pokožky, rychle schne a je příjemné na omak.

Svršky, které ve Vancouveru obléknou i čeští lyžaři, jsou zajímavé i tím, že poprvé v historii budou dostupné i veřejnosti. Fanoušci si budou moci zakoupit kolekci olympijských oděvů.

Nový obrázek
Tomáš Verner předvádí kukuřičné triko ve "slepém" (černém) designu, foto Alpine Pro
Nový obrázek
proces "S.Caféinizace", zdroj Alpine Pro