Dlouho očekávaná nová sjezdovka vloni výrazným způsobem zlepšila podmínky pro rekreační lyžaře a rodiny s dětmi. Sjezdovka široká 45 metrů a dlouhá 1,5 km je příkladem přehledné a bezpečné sjezdovky nabízející prostor pro skvělou lyžovačku nejen začátečníkům, ale i náročnějším fanouškům carvingového lyžování. „Vybudování Nové Skalky byl zásadní krok vpřed pro celý lyžařský areál na Ještědu. A tím, že na ní letos dobudujeme kvalitní osvětlení, se stane ještě atraktivnější. Uvědomujeme si, že mnoho lidí sportuje po práci. Takže ať už Liberečané, nebo lidé ze širšího okolí, dostanou perfektní příležitost si večer zasportovat a odreagovat se od celodenního stresu,“ informoval Jakub Hanuš, ředitel Skiareálu Ještěd. Výstavba osvětlení nové sjezdovky začala na konci prázdnin a přinese úplně novou kvalitu večerního lyžování pod Ještědem. „Zatímco doposud se večer lyžovalo na 380m osvětleném svahu F10, nyní to bude na zcela nové sjezdovce po celé její délce 1,5 km. Už při schvalování celého projektu jsme dbali na to, aby osvětlení splňovalo ty nejpřísnější parametry z pohledu efektivity, energetické náročnosti či ochrany životního prostředí a zároveň zajistilo maximální komfort a bezpečí pro lyžaře,“ doplnil Hanuš.

Večerní lyžování na Ještědu bude zároveň poprvé i součástí nabídky Chytré sezónky PREMIUM 2021/22, jejíž předprodej byl zahájen 16. září prostřednictvím věrnostního programu GOPASS. S tímto sezónním skipasem lze lyžovat až v deseti střediscích, ve čtyřech zemích Evropy. Na lyže tak můžete vyrazit nejen na Ještěd nebo do Špindlerova Mlýna, ale i do nejpopulárnějších slovenských středisek Jasná, Tatranská Lomnice a Štrbské Pleso nebo do polského Szczyrku. Nabídku více než 200 km sjezdovek doplňují rakouská střediska Mölltaler Gletscher, Ankogel Mallnitz a nejnověji také Muttereralm Innsbruck.

Ve střediscích Ještěd, Špindlerův Mlýn, Jasná a Szczyrk (Szczyrk Mountain Resort) platí sezónka i na večerní lyžování. Chytrá sezónka PREMIUM 2021/22 je při koupi do 30. listopadu za 12 790 Kč, po skončení předprodeje bude od 1. prosince k dispozici už jen za plnou cenu 13 490 Kč.

Celková investice do projektu Nová Skalka se pohybuje ve výši 130 mil. Kč. Společnost TMR, která má lyžařský areál Ještěd v dlouhodobém pronájmu i touto investicí potvrzuje seriózní zájem o jeho rozvoj a další zkvalitňování služeb pro návštěvníky. Kromě vybudování sjezdovky Nová Skalka se před minulou zimní sezónou rozšiřovaly i sjezdovky Slalomák, Liberecká a Beranova cesta. Projekt zahrnuje i vybudování nového zasněžování pro Novou Skalku, které by provozovatel chtěl zrealizovat v příštím roce.

www.skijested.cz