V různých italských střediscích provádějí kontrolu různým způsobem, v oblasti Dolomiti Superski je ale jednotná a probíhá tak, že skipas (ať už jednodenní, nebo vícedenní) je nutné každý den znovu aktivovat, což spočívá v ověření platnosti covidového QR kódu. Systém je tak připraven pro situaci, kdy např. nebude uznávat negativní test, ale pouze očkování a vyléčení, nebo bude např. platnost očkování zkrácena. Každý den se tak ověří, že máte platný QR kód pro vstup do lyžařského areálu a tato informace se propojí se skipasem.

První den platnosti skipasu nebo první aktivace v aplikaci

Pořídíte-li si skipas osobně v pokladně, pravděpodobně tam rovnou provedou spárování s QR kódem, který jim ukážete v telefonu (např. z aplikace Tečka) nebo na papíře.

Pokud skipas ještě není aktivován, je možné aktivaci provést buď on-line na webu, nebo v mobilní aplikaci Dolomiti Superski (Dolomiti Superski pro Android, Dolomiti Superski pro iOS). Dále je popsán postup aktivace právě v mobilní aplikaci.

1) Zadejte číslo skipasu (13 číslic včetně lomítka a mezery) a jméno


Nejprve zadáte číselný kód skipasu - lze ho jak opsat, tak vyfotit, v tom případě ale pečlivě zkontrolujte, že se číslo načetlo opravdu správně. Číselný kód se skládá z trojice čísel oddělených lomítkem a mezerou (dohromady jde o 13 číslic).

Do druhého pole zadáte jméno.

2) Vložte QR kód


Aplikace bude dále požadovat vložit QR kód covidového certifikátu (Green pass).

3) QR kód vyfoťte nebo vložte z fotogalerie telefonu


Certifikát s QR kódem lze vyfotit (máte-li ho např. na papíře) nebo vybrat z fotogalerie telefonu. Pro tento případ je vhodné ho mít již v galerii připraven - nejjednodušší je pořídit si snímek obrazovky (screenshot) v aplikaci Tečka.

4) QR kód (Green pass) se ověří


Poté by mělo proběhnout úspěšně ověření Green passu.

5) Hotovo!


Posledním krokem je potvrzení, že skipas byl úspěšně propojen s Green passem.

Druhý a další den platnosti skipasu

Jestliže jste si první den nechali aktivovat skipas v pokladně, budete si jej muset nahrát do aplikace Dolomiti Superski, jako by šlo o první den jeho platnosti (viz výše).

Pokud už skipas z předchozího dne v aplikaci máte, je aktivace velmi jednoduchá - stačí se "proklikat" ověřením. Číslo skipasu i QR kód si totiž aplikace pamatuje.

1) Vyberte skipas, který již máte v aplikaci uložený

2) Zvolte tzv. revalidaci Green passu

3) Již uložený Green pass se znovu ověří, zda je platný pro aktuální den

4) Hotovo!