Skimovie v Nassfeldu

Závodní trať obřího slalomu v Nassfeldu je ideálním dějištěm závodu ve stylu Marcela Hirschera. Na startu se dočkáte povzbuzování i adrenalinu a pak už maximální rychlostí prokličkujete mezi modrými a červenými brankami, v cíli zabrzdíte a zjistíte svůj čas. Vaše video je už za malou chvilku k dispozici ke stažení na webových stránkách.

Rychlostní úsek na hoře Gerlitzen

Na této zajištěné sjezdové trase s měřením času u sjezdovky Neugarten se koná mnoho rodinných mistrovství v lyžování.

The Snake v Nassfeldu

11 vln, 2 skoky, 9 klopených zatáček, 1 rainbow box, 1 butter box, 2 high five jibs: to vše najdete na zážitkové sjezdovce The Snake. Čeká vás 700 metrů zábavné jízdy pro velké i malé lyžaře a snowboardisty. Na závěr vás čeká průjezd tunelem.

Fun snowpark v Nassfeldu

Všichni freestyloví snowboardisté nebo lyžaři, ať už začátečníci, nebo pokročilí, si užijí ve snowparku Nassfeld v oblasti Gartnerkofel-Watschiger Alm, kde na ně čekají boxy, raily a rampy. V závislosti na úrovni dovednosti se vydáte na trasu pro začátečníky až středně pokročilé, nebo rovnou na dráhu pro profíky.

Mölltaler Gletscher Fun Park

Snowpark Mölltaler Gletscher leží pod horní stanicí lanovky Gletscher Jet a kromě mnoha zábavných skoků nabízí také zvlněnou dráhu a snowboardcrossovou trať.

Snowpark a funpark v lyžařské oblasti Turracher Höhe

V Turrachu, přesněji řečeno na svahu Kornocku, na vás čeká snowpark, funslope, funcross i dětská sjezdovka. Na trase o délce 1,5 kilometru si vychutnáte sestavu různých railů, boxů a akčních můstků.

Nocky Flitzer v Turracher Höhe

1,6 kilometrů borovým lesem s prudkými zatáčkami, objezdy, zvlněnými drahami a skoky - tak vypadá velkolepá jízda od horní stanice lanovky ve výšce 2 000 metrů až dolů do Turracher Höhe (1 763 metrů).

Snowtubing v Bad Kleinkirchheimu

Potřebujete jen nafouknutou gumovou pneumatiku a zasněžený svah s dostatečným sklonem a už se můžete vydat na vzrušující snowtubingový sjezd. Start je u dolní stanice lanovky Kaiserburgbahn v Bad Kleinkirchheimu.

Jízda pro děti na sněžném skútru v Bad Kleinkirchheimu

Toto často tajné přání se dětem splní u dolní stanice lanovky Biosphärenparkbahn Brunnach. Od konce prosince 2021 se děti mohou každé úterý těšit na akční jízdy na sněžném skútru zdarma.

Bobová dráha Kaiserburg u dolní stanice lanovky Kaiserburgbahn/Bad Kleinkirchheim

Na nejmodernější horské dráze v Korutanech zažijete adrenalin nejen v zimě, ale po celý rok! Nejprve pohodlně vyjedete nahoru a pak už svištíte maximální rychlostí přes strmé svahy a prudké zatáčky až dolů do údolí - buď sami, nebo se spolujezdcem.

Sáňkování ve středisku Saualm

Vlekem ve středisku Saualmu u chaty Steinerhütte vysoko nad střediskem Eberstein se mohou svézt také sáňkaři. K dispozici je 40 saní k zapůjčení, které se dají převézt vlekem, a také vlastní sáňkařská dráha. Děti do 10 let mohou sáňkovat samy, mladší sáňkaře musí doprovázet dospělá osoba. Nezapomeňte na helmu!

Dětský areál Katschi´s Kinderwelt v Katschbergu

Cvičný vlek, zábavný lyžařský kurz a talířový vlek jen pro nejmenší lyžaře - lyžování tu děti baví od samého začátku. Přímo v lyžařské oblasti se nachází speciální cvičný terén pro malé sportovce s maskotem, dětským areálem s oblouky, které se dají projet, zvonky ke zvonění a také vyhřátými místnostmi, kde děti mohou trávit přestávky.

Heidi´s Schneealm ve středisku Falkert

Na krytém kouzelném koberci s lanovým vlekem si nejmenší lyžaři vyzkoušejí první obloučky na sněhu. Větší děti se zabaví ve snowparku s raily, boxy, zvlněnou dráhou, skicrossovou tratí a můstky. Budoucí závodníci mohou zkusit štěstí na stálé závodní sjezdovce Heidi’s Streif s měřením času. Kromě toho se tu nachází také rychlostní trasa a horská dráha s prudkými zatáčkami a zvlněnou tratí.

Termální lázně ve Villachu a Bad Kleinkirchheimu

Jestli si jeden den chcete dát od sněhu pauzu, vydejte se do korutanských termálních lázní! V KärntenTherme ve Villachu nebo v obou termálních lázních v Bad Kleinkirchheimu – St. Kathrein a Römerbad – na vás čeká nekončící zábava. Tobogány, divoká voda a mnoho dalších atrakcí, například vířivky a jeskyně. Dospělí mohou mezitím relaxovat v klidnějších zónách termálních lázní.


Zúčastněte se vědomostní soutěže a vyhrajte dva čtyřdenní nebo dva třídenní TOP skipasy pro celé Korutany a Východní Tyrolsko a dále drobné věcné ceny!

Uzávěrka soutěže je 31. 1. 2022.