korutany - tématické články - SNOW.cz

Vyhlášení vítězů soutěže o TOP skipasy do rakouských Korutan

Kdo vyhrál ve vědomostní soutěži TOP skipasy pro celé Korutany?

Korutany: Slunce v zimě i na jaře

Na jižní straně rakouských Alp je na sjezdovkách obzvlášť slunečno, což je jeden z důvodů, proč jsou Korutany jako lyžařská destinace stále oblíbenější, a to především u rodin s dětmi.

Korutany: Alpsko-jadranská kuchyně je vzrušující inspirací

Díky spojení gastronomické kultury tří zemí - Rakouska, Itálie a Slovinska - zpracovávají v Korutanech především čerstvé a místní produkty a suroviny do podoby výtečných specialit.

Korutany: Běžky a jiné zimní aktivity

Běžkování zlepšuje výdrž, sílu a koordinaci, napomáhá metabolismu, posiluje imunitní systém a aktivuje spalování tuků. A pohyb na čerstvém vzduchu je balzámem na duši.

Korutany: Když se setmí

Když se slunce až do příštího rána schová za horami, „noční sovy“ mohou vyrazit lyžovat do Bad Kleinkirchheimu nebo Nassfeldu. Skialpinisté si nasadí čelovku a stoupají po sjezdovce ve středisku Dreiländereck.

Korutany: Zimní wellness v termálech a u jezer

Zimní dovolená v Korutanech je ideální pro aktivní požitkáře. Na své si zde přijdou nejen lyžaři, běžkaři, bruslaři a příznivci skitouringu. V Korutanech čeká na milovníky klidné dovolené také široká paleta možností relaxace a odpočinku. Blahodárná termální voda, sauna na povzbuzení imunity a plovárny s nádherným výhledem na korutanské hory a jezer...

Korutany: Bruslení na zamrzlých jezerech

Hladiny některých korutanských jezer v zimě zamrznou a stanou se z nich zrcadlově hladká kluziště pod širým nebem, na kterém se to hemží bruslaři, hráči hokeje a metané.

Korutany: Nejlepší skialpinistické trasy

Čím dál populárnější skialpinismus si můžete v Korutanech užít i bez vysokohorských nástrah a spaní v hromadných nocležnách horských chat.

Korutany: Nejzajímavější zimní atrakce pro děti a teenagery

Snowparky, závodní tratě, jízda na skútru a mnoho dalších atrakcí mladým lyžařům připraví nezapomenutelný zážitek. A to vše mohou lyžařské oblasti v Korutanech samozřejmě nabídnout.

Korutany: Prvotřídní služby na svazích

Na korutanských sjezdovkách se můžete nechat doslova rozmazlovat.

Korutany: Lyžování na více než 800 km sjezdovek

V Korutanech můžete naplno využít rozmanitosti zdejší alpské krajiny, sahající od mírnějších, zalesněných pahorků přes horské louky s výhledy až po skalnaté hřebeny s ledovci, a to díky společnému skipasu TOP. Ten platí ve 31 lyžařských střediscích v Korutanech a sousedním Východním Tyrolsku.

Encyklopedie: Korutany – slunce na nebi i v duši

Korutany, jediná rakouská země na slunečné, jižní straně alpského hřebene, země tisíce jezer, domov Grossglockneru je v posledních deseti letech i čím dál oblíbenější lyžařskou oblastí. V zemi, kde jsou jen dvě větší lyžařská centra a zhruba třicítka středních a malých, je to dílem jiných než velikostních parametrů. Zdejší obyvatelé jsou otevřenějš...

Komerční tipy