Nockbergský trail

Nockbergský trail, který spojuje pět lyžařských oblastí Katschberg, Innerkrems, Turrach, Falkert a Bad Kleinkirchheim v oblejším pohoří Nockberge, se hodí pro pohodové příznivce skialpinismu, kteří už mají dostatek zkušeností a dobrou kondici, ale netroufají si na vysokohorské nebo ledovcové úseky. Každá etapa trailu zabere zhruba šest hodin chůze. Zčásti je možné využít lanovky a vleky, čímž si v každé etapě ušetříte další výškové metry. Na Nockbergském trailu na rozdíl od jiných vícedenních skialpových túr nenocujete na matracích v horských chatách, ale pohodlně v hotelech.

Národní park Vysoké Taury

Jakmile horské svahy pokryje na konci podzimu první sníh, zavládne ve Vysokých Taurách až do pozdního jara ticho, tolik neobvyklé pro dnešní hektickou dobu. Ten, kdo vyšplhá na vrchol vlastními silami a bez využití lanovek daleko od rušných sjezdovek, objeví skrytý ráj skialpinismu.

Lesachtal

Bývalé lyžařské centrum Dobratsch platí za opravdový ráj pro skialpinisty. Pro začátečníky se doporučuje snazší trasa na vrchol přes Rosstratte. Přibližně hodina je potřeba pro překonání celkových 430 výškových metrů. Pokročilí spíše zvolí trasu výstupu už z Heiligengeistu a se stoupacími pásy na lyžích se drží podél bývalé sjezdovky. Je to nádherná trasa a hlavně bez hrozících lavin. Počítejte však s tím, že až na vrchol je nutné překonat 1 180 výškových metrů.

A něco navíc

Ve středisku Heidialm Skipark ve Falkertu se otevírá 1. korutanská skialpinistická stezka.


Zúčastněte se vědomostní soutěže a vyhrajte dva čtyřdenní nebo dva třídenní TOP skipasy pro celé Korutany a Východní Tyrolsko a dále drobné věcné ceny!

Uzávěrka soutěže je 31. 1. 2022.