Termální koupele s různým zaměřením

Sloganem zimního střediska Bad Kleinkirchheim je „ze sjezdovky do termálů“. Na výběr máte hned ze dvou termálních lázní. Termály Römerbad budou na ploše 12 000 metrů čtverečných hýčkat vaše tělo i duši. Na třech podlažích se nachází přes deset různých saun a z celého termálního areálu máte skvělý výhled přímo na svahy, kde můžete pozorovat lyžaře na sjezdovce Franze Klammera.

V termálních lázních St. Kathrein na rodiny s dětmi čeká největší krytá vodní plocha v Korutanech a nejdelší tobogán ze všech korutanských termálních lázní. Termální voda v Bad Kleinkirchheimu přispívá ke zmírnění příznaků alergických onemocnění, migrény, vyhřezlých plotének a revmatismu.

Přibližně deset milionů litrů termální vody o teplotě 29,9 stupňů se na úpatí vrcholu Dobratsch každý den vlévá do prostorného bazénu s termální vodou v akvaparku KärntenTherme ve Villachu. Zdejší zážitkový areál je nejmodernější na jihu Rakouska. Najdete v něm obří tobogány, plavecký bazén, zónu pro děti a zajímavé nabídky spa.

Wellness u jezera

Celoroční koupání s jezerním wellness u jezera Millstätter See nabízí 1. Kärnten Badehaus. Areál leží přímo u jezera a otevírá nádherný výhled na překrásnou okolní přírodu a hory. V nejrůznějších saunách, tepidáriu, solné parní lázni a nekonečném bazénu o ploše 60 metrů čtverečních a teplotě 35 stupňů si vychutnáte pobyt u jezera také během zimy. Ekologická konstrukce areálu (pasivní stavba s fotovoltaikou) je udržitelná a energeticky účinná.

Také v jezerní plovárně Werzer’s Badehaus v Pörtschachu am Wörthersee strávíte velmi příjemné chvíle u jezera i během zimy. Otevřeno je každý den pro hotelové hosty i pro návštěvníky Day Spa. Novinkou letošní zimy je nový Badehaus Klopeiner See s infinity bazénem, 4 tématickými a jednou jezerní saunou.

Vyhřívané jezerní plovárny

Pokud se chcete v korutanských jezerech vykoupat také v zimě, máte k tomu jedinečnou příležitost. Jak při novoročním plavání ve Veldenu am Wörthersee, tak i ve vyhřívaných hotelových jezerních bazénech v hotelu Kollers u Millstätter See, Schlosshotelu Seefels u Wörthersee a v hotelu Hochschober u Turracher See v Turrachu, kde v zimě můžete spojit jezerní wellness v příjemně teplé vodě s úchvatným výhledem na jezero.

Vybrané wellness hotely se spa nebo jezerní saunou

K relaxaci vybízí nejen vyhřívané jezerní bazény, ale také četné wellness hotely s úžasným spa a jezerními saunami. Zde je jen malý výběr z nich: hotel Feuerberg ve středisku Gerlitzen vám v nekonečnému bazénu o délce 25 metrů otevře strhující výhled na panorama korutanských hor. Hotel Ronacher 5*S v Bad Kleinkirchheimu vás bude na ploše 4500 m² hýčkat v úchvatném saunovém areálu, pěti termálních bazénech a relaxačních oázách. Biohotel Daberer v Gailtalu již od roku 1978 zastává ekologickou koncepci a kromě nového wellness areálu nabízí také dostatek prostoru k relaxaci. V hotelu Enzian u Weissensee na vás čeká jedna z nejhezčích jezerních saun v Korutanech. Absolutní klid najdete v hotelu Almwellness-Hotel Tuffbad v Lesachtalu v nadmořské výšce 1 200 metrů.

Vrtoch přírody

I ta nejkrásnější zima musí jednou skončit. V Korutanech ale před koncem zimy nejprve dojde k jedné zvláštnosti. Během tání sněhu v oblasti Warmbad Villach vyvěrá potok Maibachl. Uprostřed lesa nedaleko hlavního pramene vznikla dvě jezírka, ve kterých se můžete pod širým nebem vykoupat v termální vodě o teplotě až 28 °C. Voda má léčivé účinky při kardiovaskulárních onemocněních a osteoporóze. V roce 2005 byl potok Maibachl prohlášen za přírodní památku.

Další kryté bazény pro zimní vodní radovánky se nacházejí v městech a obcích Spittal an der Drau, Heiligenblut, Kötschach-Mauthen, Mallnitz nebo St. Veit an der Glan.


Zúčastněte se vědomostní soutěže a vyhrajte dva čtyřdenní nebo dva třídenní TOP skipasy pro celé Korutany a Východní Tyrolsko a dále drobné věcné ceny!

Uzávěrka soutěže je 31. 1. 2022.