Běžecké trasy v Korutanech jsou rozprostřené po celé zemi v různých výškových polohách a nabízejí optimální podmínky pro začátečníky i pokročilé. Upravované stopy najdete v oblasti Národního parku Vysoké Taury, Weissensee, Bad Kleinkirchheim, Rosental nebo Katschberg. Běžecká centra se nacházejí také ve sportovním areálu Villacher Alpenarena, u jezer Pressegger See v Nassfeldu nebo Pirkdorfer See.

Ledově chladné zážitky

Vyznavači lezení na ledu se mohou těšit na bizarní zmrzlé, světlemodře lesknoucí se stěny v údolích Liesertal a Maltatal.

V Maltatalu čekají prvotřídní trasy jako je třeba Fallbach, nejvyšší korutanský vodopád, vysoký 200 metrů. Pestrou nabídku poskytují Vysoké Taury – oblast Národního parku. Lehce zdolatelné ledové kaňony, osvětlená lezecká věž v Lainachu, ledový lezecký park v Heiligenblutu a zkušební lezení pro začátečníky v rámci programu TauernAlpin Outdoor nabízejí pod odborným vedením horských vůdců a lyžařských instruktorů jedinečné ledově chladné zážitky.

Svoboda nad oblaky

Kdo už má dost hluku lidského hemžení a raději poslouchá jen svist větru ve výšce, ten je zcela jistě na nejlepší adrese v Gerlizenských Alpách. Při letu na paraglidu si může vychutnat pohledy na zasněžené lesy, třpytící se ledové plochy a na slunci zářící vrcholky hor na pomezí Korutan, Itálie a Slovinska.

Lama-Trekking-Tour

Ale za tichem nemusíte až tak vysoko, protože i dole se pořádá třeba Lama-Trekking-Tour. Za doprovodu klidných zvířat se můžete pokochat panoramaty Gailtalských a Karnských alp. Vybrat si můžete z jednoduché dvouhodinové vycházky nebo několikadenní meditativní túry, která je včetně ubytování zcela v těsném souznění s přírodou. ​

Nocky Flitzer v Turracher Höhe

1,6 kilometrů borovým lesem s prudkými zatáčkami, objezdy, zvlněnými drahami a skoky - tak vypadá velkolepá jízda od horní stanice lanovky ve výšce 2 000 metrů až dolů do Turracher Höhe (1 763 metrů).

Snowtubing v Bad Kleinkirchheimu

Potřebujete jen nafouknutou gumovou pneumatiku a zasněžený svah s dostatečným sklonem a už se můžete vydat na vzrušující snowtubingový sjezd. Start je u dolní stanice lanovky Kaiserburgbahn v Bad Kleinkirchheimu.

Jízda pro děti na sněžném skútru v Bad Kleinkirchheimu

Toto často tajné přání se dětem splní u dolní stanice lanovky Biosphärenparkbahn Brunnach. Od konce prosince 2021 se děti mohou každé úterý těšit na akční jízdy na sněžném skútru zdarma.

Bobová dráha Kaiserburg u dolní stanice lanovky Kaiserburgbahn/Bad Kleinkirchheim

Na nejmodernější horské dráze v Korutanech zažijete adrenalin nejen v zimě, ale po celý rok! Nejprve pohodlně vyjedete nahoru a pak už svištíte maximální rychlostí přes strmé svahy a prudké zatáčky až dolů do údolí - buď sami, nebo se spolujezdcem.

Sáňkování ve středisku Saualm

Vlekem ve středisku Saualmu u chaty Steinerhütte vysoko nad střediskem Eberstein se mohou svézt také sáňkaři. K dispozici je 40 saní k zapůjčení, které se dají převézt vlekem, a také vlastní sáňkařská dráha. Děti do 10 let mohou sáňkovat samy, mladší sáňkaře musí doprovázet dospělá osoba. Nezapomeňte na helmu!


Zúčastněte se vědomostní soutěže a vyhrajte dva čtyřdenní nebo dva třídenní TOP skipasy pro celé Korutany a Východní Tyrolsko a dále drobné věcné ceny!

Uzávěrka soutěže je 31. 1. 2022.