Prosluněné svahy v kombinaci s pořádnou dávkou jižanské pohostinnosti a kulinářskou tečkou v podobě korutanské alpsko-jadranské kuchyně vytváří dokonalou zimní dovolenou. Samozřejmě, že je možné vydatný sluneční svit zachytit i v číslech. Korutanské lyžařské oblasti v zimních měsících zaznamenávají o 100 hodin slunečního svitu více než destinace ležící na sever od hlavního alpského hřebene.

Po celý den na sjezdovkách vstříc slunci - to zažijete například na Gerlitzen Alpe v srdci Korutan. V další lyžařské oblasti Turracher Höhe hostům na slunečných místech na sjezdovce podává nápoje komorník. Navíc je na mnoha korutanských chatách zdarma k dispozici opalovací mléko s ochranným faktorem. Když si budete opravdu chtít vychutnat východ slunce na sjezdovce, neměli byste v žádném případě zmeškat nabídku Early Morning Skiing. V Bad Kleinkirchheimu vás dokonce bude doprovázet olympijský vítěz Franz Klammer.

Nejvýše položené lyžařské areály Korutan, ledovec Mölltal/Ankogel a lyžařská oblast Grossglockner/He­iligenblut uprostřed třítisícovek také zaručují zážitky na sněhu až do jara.

Sluncem zalité zimní wellness

Dobrý doplněk ke slunci a lyžování je zimní wellness. Obzvlášť intenzivně pocítíte hřejivé zimní slunce za prosklenými plochami jezerních saun a v koupelích u jezer Millstätter See, Wörthersee a Klopeiner See. Jen v plavkách si pod širým nebem můžete vychutnat zimní slunce při návštěvě termálních lázní KärntenTherme v Warmbad-Villach a obou termálních lázní v Bad Kleinkirchheimu, Römerbad a St. Kathrein. V St. Kathrein najdete nejen největší vodní plochu a nejdelší toboganovou skluzavku všech korutanských termálů, ale i prostorný saunový areál a centra pro masáže a kosmetiku. U zimního wellness nesmíme zapomenout ani na vyhřívaná hotelová jezerní koupaliště Millstätter See, Wörthersee a Turracher See.

Jarní lyžování s prosluněnými terasami

Jarní lyžování na sluncem zalitých svazích je královská disciplína, kterou si vychutnáte od poloviny března až do konce zimní sezóny. V lyžařském středisku Nassfeld se z něj už tradičně stává velká událost, která areál promění v největší prosluněnou terasu v Alpách. Na horských chatách se střídají různá témata - najdete zde třeba palmy a středomořskou atmosféru a ovocné míchané nápoje. Také v ostatních lyžařských střediscích v Korutanech na hosty čekají pohodlná lehátka pod širým nebem. Veškeré dění včetně přípravy kulinářských specialit se z větší části odehrává venku. Užijte si jedinečný pohled ze zasněžených svahů do sytě zelených údolí, kde už se pohybují první cyklisté a golfisté.

Přírodní termály

Poblíž korutanských termálů na úpatí vrcholu Dobratsch při tání sněhu vyvěrá ze země potůček Maibachl. Nedaleko hlavního pramenu se utvoří uprostřed lesa dvě jezírka, kde se pod širým nebem můžete vykoupat v termální vodě o teplotě až 28 °C. Voda blahodárně působí na kardiovaskulární onemocnění a osteoporózu.


Zúčastněte se vědomostní soutěže a vyhrajte dva čtyřdenní nebo dva třídenní TOP skipasy pro celé Korutany a Východní Tyrolsko a dále drobné věcné ceny!

Uzávěrka soutěže je 31. 1. 2022.