Lyže s typickým terčíkem na špičce vznikají v malé italské továrně v severoitalském Cossatu, každý pár ručně z těch nejkvalitnějších materiálů.

Příběh Bomber je sice relativně nový, ale určitě mimořádný. Když ještě slavný americký sjezdař Bode Miller závodil, v době jedné pauzy zaviněné zraněním ho oslovil americký realitní magnát Robert Siegel, mimochodem také bývalý závodní lyžař. Nabídl americké sjezdařské hvězdě spolupráci na projektu Bomber skis – vývoji velmi kvalitních lyží. Millerovi se to zalíbilo.

Netuctové vybavení

Dnes, po pár letech jsou Bomber lyže na světě a stručně řečeno, určitě stojí za hřích. Cílem bylo vyrobit a nabídnout nadšeným sjezdařům špičkové vybavení, které nebude tuctové – prostě něco jiného, než si koupíte v každém druhém sportovním obchodě.

A na první pohled vidíte, že to Bombery splňují. Elegantní, ručně vyráběné lyže ze špičkových materiálů jsou projektovány zkušenými řemeslníky v malé továrně na úpatí italských Alp. Ale nejen sjezdové lyže. Veškeré další vybavení a doplňky – od hůlek, přileb, základních vrstev až po bundy – se vyrábí podle nejvyšších možných standardů. Důraz na inovace a odbornost má umožnit nováčkům, profíkům a zejména pokročilým, maximálně si jízdu na lyžích užít. Bode Miller pak díky závodnickým zkušenostem přidal svým univerzálním lyžím kousek své DNA - hbitost, rychlost a výbušnost.

Tandem Miller + Siegel

Robert Siegel a Bode Miller vytvořili tandem, který se obklopil minitýmem zkušených odborníků. Dnes 44letý Bode Miller, olympijský vítěz, čtyřnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz světového poháru, se nesmazatelně zapsal do moderní historie sjezdového lyžování. Robert Siegel, přední podnikatel na luxusním trhu, jako teenager navštěvoval prestižní školu Green Mountain Valley ve Vermontu – živnou půdu pro zimní olympioniky. Šest dní v týdnu tam trénoval a každý den se snažil ve sportu dosáhnout maxima. Kromě samotného sportu však tato zkušenost ovlivnila Roberta i jinak – aby byl nejlepší, musel se naučit překonávat své limity.

A to je v podstatě i filozofie lyží Bomber. Siegel s Millerem si dali za cíl podělit se o radost z lyžování. A cítit se dobře na sjezdovkách, to začíná prvotřídním vybavením.

Jádro lyží Bomber je vyrobeno z nejkvalitnějšího dřeva. Konstrukce je zároveň vyztužena téměř 20 vrstvami vláken a high-tech materiálů, jako jsou Titanal, Alutec a Carbon. Je pečlivě oříznuta a zasazena do jedné z forem. Nakonec vytvarována, spojena speciálním lisem, vyčištěna, vyleštěna a nabroušena – to vše rukama pečlivých řemeslníků. Lyže má navíc technologii čipu NFC, která napomáhá dokonalému vyladění vlastností.

Výroba jednoho páru lyží trvá tři dny. Je zároveň omezena, aby se podařilo udržet vysokou úroveň kvality. Limitované edice pak dostávají sériové číslo, které je na boku ručně vyryto laserem. Každý nový produkt, prochází přísným testováním, než je připraven k použití.

Limitovaná edice HERITAGE

Pokud máte rádi výjimečné věci, pak vás osloví nová edice Bomber HERITAGE s designem, který připomíná nadčasovou eleganci 30. a 40. let. Pod touto patinou se ovšem skrývají moderní technologie, které pracují s nejkvalitnějšími přírodními materiály.

Vrchní vrstvy jsou vyřezány z teaku, ušlechtilého materiálu používaného pro stavbu jachet. Je vysoce odolný vůči vodě, odráží styl, originalitu a respekt k přírodě i řemeslu.

Inženýři z dílny Bomberu vytvořili dva modely:

  • Bomber Heritage Carbon, vyrobený z teaku a uhlíkových vláken, který poskytuje vysokou tuhost a nízkou hmotnost. Výsledkem jsou výkonné a přesné lyže.
  • Heritage Alutex, řezané z černě upraveného teaku a s high-tech vlákny Alutex umožňují vynikající tlumení, přímý přenos síly a stabilitu bez vynaložení námahy.

Zbývá jen vybrat si model „na tělo“ a vyrazit.

Lyže Bomber si můžete nyní otestovat v terénu i vy. Lyže Bomber vám k otestování na víkend zapůjčí v prodejnách Endorphin Republic.