Celkem 17 km sjezdových tratí nabízí Skiaréna Jizerky, která zahrnuje hned tři lyžařské areály – Tanvaldský Špičák, Bedřichov a Severák. K jednadvaceti vlekům, dvěma lanovým drahám a třem pohyblivým kobercům patří i třináct set parkovacích míst, kde mohou lyžaři pohodlně a bezpečně odložit svá auta. Tři areály sdružené pod značkou Skiaréna Jizerky jsou ideálními místy pro rodinné lyžování a výuku malých lyžařů.

Tanvaldský Špičák je ze tří jmenovaných největším lyžařským areálem s nejdelšími sjezdovkami Jizerských hor. Na jeho vrchol dopravují lyžaře dvě 4sedačkové lanovky, z toho jedna odpojitelná s bublinou. Na úpatí se nacházejí ještě 4 kratší vleky poma a ti nejmenší se mohou při výuce svézt na dvou pojízdných kobercích Sunkid. Z vrcholu pak vede hned 5 sjezdovek všech obtížností, přičemž ta nejdelší měří bezmála dva kilometry při převýšení 280 m. Špičák je tak dokonale všestranným kopcem pro celou rodinu, navíc je dobře dostupný nejen autem, ale – zejména pro obyvatele Liberce – i vlakem.

Novinky 2022/23: úpravy v Dětském hřišti

Před zimní sezónou 2022/23 došlo k úpravám v Dětském hřišti na Tanvaldském Špičáku II. Pro větší bezpečnost dětí při výuce lyžování byl přemístěn Dětský vlek z dojezdu Slalomáku a Zalomené sjezdovky mezi lanovku Špičák 2 a vlek Zalomený. Dětský vlek tak nově vede přímo podél vleku Zalomený. Pro bezproblémový přístup do Dětského hřiště byl dále posunut také nástup na vlek Zalomený.

Rovněž lyžaři sjíždějící sjezdovku Zalomenou či Slalomák si mohou užít široký dojezd až k vleku nebo lanovce bez nebezpečí kolize se začínajícími lyžaři.

Novinkou je také nový 50 m dlouhý pojízdný koberec. V Dětském hřišti jsou tedy nově k dispozici dva koberce o délkách 50 a 30 metrů. Přímo u Dětského hřiště přibude i nové občerstvení.

Na Tanvaldském Špičáku investovali také do zvýšení kapacity zasněžovacího systému. Přibyla nová děla a nové rozvody vody a elektřiny na sjezdovkách a byl posílen výkon samotné čerpací stanice.

Nedávné investice do širších sjezdovek i pohodlné lanovky

V minulých letech se na Tanvaldském Špičáku významně investovalo do lyžařské infrastruktury i kvality a sněhové jistoty sjezdovek – lyžaři se tak od loňska mohou svézt na rozšířené Turistické sjezdovce, před pár lety se v lokalitě Tanvaldský Špičák II rozjela odpojitelná 4sedačka s bublinou, která pohodlně obsluhuje lehkou Kostelní sjezdovku a sportovnější Slalomák.

Tři areály propojené skibusem

Všechny tři areály Skiarény Jizerky – Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov – jsou propojené společným odbavovacím systémem, tedy skipasem a skibusem. Celkem si v nich můžete zalyžovat na 17 km sjezdovek.

www.skijizerky.cz