Aplikace PIEPS APP nabízí kromě tréninkového módu například také možnost uživatelského nastavení lavinového přístroje, kontrolu funkčnosti nebo update na nejmodernější firmware.

Připojení přes Bluetooth

Bluetooth slouží pro připojení zařízení k chytrému mobilnímu telefonu se systémem Android nebo iOS. Obslužná aplikace PIEPS APP, která je ke stažení ZDARMA, nabízí uživateli lavinového vybavení PIEPS zázemí s velmi vysokou přidanou hodnotou.

PIEPS APP a výhody pro majitele lavinového vybavení Pieps

V aplikaci můžete nastavovat některé parametry zařízení, či si sami instalovat nejnovější software.

Přehled možností aplikace:

 • Registrace zařízení
 • Informace o zařízení
 • Aktualizace firmware
 • Kontrola funkčnosti zařízení
 • Uživatelské nastavení funkcí
 • Připojení více zařízení (pro trénink vyhledávání)
 • Tréninkový mód
 • Metodika lavinové záchrany

Tréninkový mód – vytvořte si své laviniště

I když aplikace nabízí více funkcí a lze k ní připojit i různá zařízení (vyhledávač, sonda, batoh se systémem JETFORCE), zde představíme tréninkový mód pro lavinové vyhledávače, který nabízí jak obsluhu zakopaného vyhledávače, tak i návody vč. ilustrací, jak při záchraně v laviništi chovat.

PIEPS APP nabízí v Training módu také stopky se záznamem časů, které je následně možné exportovat do tisknutelného souboru. Lze tak z nácviku vyvodit i data ke zpětnému hodnocení. Pomocí tohoto doplňku můžete pořádat i „soutěže“ ve vyhledávání nebo jen sledovat progres v rychlosti vyhledání.

Proč trénovat?

Je nutno připomenout, že bez kompletního lavinového vybavení (vyhledávač, sonda, lopata) svému zasypanému parťákovi v laviništi nijak nepomůžete. Těžko budete zmrzlý sníh odhazovat rukama, nebo bez sondy jen těžko určíte přesné místo zasypaného.

Zároveň ale platí, že i s nejlepším lavinovým vybavením nebudete nadějní zachránci, pokud s ním nebudete umět zacházet!

PIEPS APP poskytuje jednoduchou formu nácviku. Jak tedy na první trénink?

 1. Zapněte na vyhledávači PIEPS Bluetooth (podržte tlačítko bluetooth a zapněte vyhledávač)
 2. Pomocí aplikace připojíte přes bluetooth jeden či více vyhledávačů
 3. V aplikaci můžete u každého z připojených vyhledávačů ovládat vysílací antény (Antény OFF ; Anténa X ON/OFF ; Anténa Y ON/OFF)
 4. K bezpečnému zakopání můžete použít cvičnou desku PIEPS Training Pad nebo vyhledávač zabalit tak aby se při sondáži neponičil (poslouží starý batoh apod.)
 5. Po zakopání vyhledávačů můžete každému účastníkovi připravit simulaci jednoho či více zakopaných (zapnutím jednoho, či více přístrojů)
 6. Pokud se po skončení tréninku chystáte vyrazit na túru, nezapomeňte vyhledávače VYPNOUT a ZAPNOUT! Nastavení Training módu sice umožňuje změnu času přepnutí do reálného módu - automatický restart přístroje a okamžité zapnutí do vysílacího stavu - ale to nejdříve po 2 hodinách!

Aplikace vás provede metodikou záchrany zasypaného při pádu laviny

Aplikace nabízí databázi základních znalostí a doporučené metodiky pro záchranu zasypané osoby. Najdete zde vše od popisu vyhledávače, postupu přesného dohledávání zasypaného, či finální sondáž.


Další funkce PIEPS APP

Kromě Tréninkového módu můžete pomocí PIEPS APP také upravovat některá nastavení svého zařízení či provádět registrace a testy správné funkčnosti svých Pieps BT zařízení (elektronická sonda iProbe BT, lavinový batoh JETFORCE a samozřejmě i vyhledávače MICRO BT Sensor, MICRO BT RACE, POWDER BT, PRO BT).

Kurz lavinové záchrany zdarma

K novému vyhledávači PIEPS nebo batohu PIEPS JETFORCE BT Pack se můžete zaregistrovat na Kurz lavinové záchrany, který budete mít ZDARMA. S registrací neotálejte, kurzy jsou kapacitně omezeny.

Kurz lavinové záchrany zdarma