Říčky jsou vyhledávané pro své tři vždy perfektně připravené sjezdovky, každá z nich s jiným stupněm obtížnosti.

Modrá – červená...

Když potřebujete s dětmi mírnější svah, tak víte, že modrá sjezdovka je tím pravým místem pro první oblouky vašich ratolestí. Ani závěrečný padák není problém, protože se dá objet buď bočním rukávem, nebo využít pozvolnou cestu přes červenou sjezdovku a kolem lyžařské školy dojet až k lanovce. Červená sjezdovka je určena pro milovníky carvingových oblouků. Její šíře a profil přímo vybízejí k zakrojení vašich hran do manšestru. Před sedmi lety byla tato univerzální sjezdovka rozšířena, což přispělo nejenom k větší bezpečnosti, ale také k většímu prožitku při zkoušení různých oblouků.

A černá FIS

Na své si v Říčkách přijdou také ryze sportovně zaměření lyžaři. Kdo zde již byl, tak dobře ví, že černá FIS sjezdovka nikdy nezklame. Pozvolnější začátek rázem střídá příkrý sklon, který již dokonale prověří lyžařovy dovednosti. Sjezdovka je ale dostatečně široká, abyste si mohli užívat pocity závodníka, kterých tu za ta celá desetiletí projela opravdu velká spousta. Díky mezinárodnímu lyžařskému závodu Skiinterkriterium do Říček zavítala vskutku věhlasná jména světového lyžování, třeba sourozenci Kosteličovi, Petra Vlhová, Ester Ledecká a prakticky celý český reprezentační výběr. V letošním roce oslaví tento závod kulaté 60. narozeniny, což z něho činí nejstarší závod svého druhu na celém světě.

Rychlá šestisedačka s bublinou

Ke sjezdovkám vás v Říčkách doveze stále spolehlivá Tatrapoma, která toho zde již také hodně pamatuje, nebo šestisedačková lanovka s bublinou, již zde postavili před minulou sezónou. V loňském roce ji kvůli vládní uzávěře mnoho návštěvníků neprověřilo, a tak čekala na pořádnou zkoušku až letos. Povánoční nápor ukázal, že v ní obstála na výbornou. Vyšší kapacita přepravy a rychlost, s níž vás dokáže přepravit na horní stanici lanovky, ruku v ruce odmazaly dlouhé fronty, na které jste u původní lanovky mohli dříve narazit. Navíc lanovka disponuje krycí bublinou, která ochrání před větrem a deštěm. Komfort přepravy se v Říčkách díky tomuto zařízení posunul o znatelný kus dopředu.

Bobíkova výcviková louka pro malé i velké

V Říčkách nezapomínají ani na lyžaře a snowboarďáky, kteří s těmito sporty teprve začínají. Proto tu vznikl také speciální prostor pro výuku jízdy na lyžích a prkně. Obrovskou výhodou je 100 m dlouhý pohyblivý pás, jeden z nejdelších v republice. Díky němu se děti mohou déle věnovat pilování samotné jízdy, a dochází tak ke zrychlení výuky. Kromě pásu zde naleznete kolotoč pro získání stability a také zvířátkový slalom, který zejména těm nejmenším usnadní první obloučky.

Kompletní služby na jednom místě

V Říčkách nejsou pozadu ani s doprovodnými službami, které člověk tak nějak bere v současné době na horách už jako samozřejmost. Na moderních strojích vám tu udělají kompletní servis lyží a prken za rozumné ceny nebo si tu vybavení můžete rovnou půjčit. Nejenom pro fajnšmekry tu jsou k otestování poslední modely lyží té nejvyšší řady v testcentru Dynastar, které zde funguje již několik let. Areál samozřejmě poskytuje také služby lyžařské školy, kde narazíte pouze na certifikované instruktory, pro které je tato činnost nejenom prací, ale především zábavou.
Při náročném výdeji energie je potřeba živiny také průběžně doplňovat. V Říčkách se o tuto záslužnou činnost stará hned několik větších či menších občerstvení. Ohřát se můžete v teple restaurace nebo jenom u stánku s čajem a znovu pokračovat na sjezdovkách.
Po Říčkách jezdí na svých pravidelných linkách bezplatně skibus a parkování na plochách Ski centra je také zdarma.

Bezkontaktní odbavení

V Říčkách rychle reagovali na současnou složitou situaci a nabídli svým zákazníkům možnost nákupu skipasů bezkontaktně. K již fungujícímu e-shopu se zde přidal i tzv. pick-up box, díky kterému nemusíte mít při online nákupu čipovou kartu. Jednoduše vám po zaplacení přijde QR kód, na základě kterého si v pick-up boxu vyzvednete svou jízdenku. A jdete rovnou k turniketům. Můžete se tak kompletně vyhnout nákupu na pokladně, a ještě tím ušetřit, neboť online nákup je cenově zvýhodněný. V době, kdy řada areálů zdražovala před letošní sezónou, tak zde ponechali ceny na úrovni minulé sezóny. Při rostoucích cenách všeho možného je to zpráva, která potěší.

Ubytování v Říčkách

Pokud se rozhodnete do Říček zajet na více dnů a ubytujete se u tzv. partnerského ubytovatele Ski centra, můžete využít slevu 20 % na tří- a vícedenní skipasy do tohoto areálu. V Říčkách narazíte na různé druhy ubytování. Od menších chat a chalup přes penziony a hotely až po stále oblíbenější apartmány. Ať už se ubytujete tam nebo tam, vždy vám to dává možnost zažít kouzelnou atmosféru Říček a jejich nejbližšího okolí. A to třeba pěšky, na běžkách nebo na skialpových lyžích.

www.skiricky.cz