Letošní zima nebyla ideální a střediska v nižších polohách trochu potrápila. Na Monínci ale čekalo sněhu dost, a navíc byl díky mrazům z posledních dní krásně zabílený novým technickým sněhem. Možná i díky čerstvé nadílce přírodního sněhu, která také přispěla k finální směsi, na níž se závodilo, nebyl tentokrát sníh tak rychlý. Přesto bylo z ohlasů poznat, že si to všichni užili. I z toho, že téměř každý si přikoupil opravnou jízdu včetně těch, kteří zdaleka neměli ambice si cokoli opravovat, a prostě si to chtěli užít.

Vedle vítězů v dámské (Sylvie Hudečková) a v pánské kategorii (Radek Čermák) si lyže Sporten odvezl i jeden z vylosovaných závodníků – losovalo se úplně ze všech v duchu hesla, že důležité je se zúčastnit a vítěz je každý, kdo do toho jde.

Nejrychlejší žena Sylvie Hudečková, na úvodním snímku zase vítěz v pánské kategorii Radek Čermák

Novinka: Dark SNOW Ještěd

Koncept závodu Dark SNOW se líbí, a proto se rozšiřuje. Ještě letos tak můžete stihnout nultý ročník závodu na Ještědu, který se bude konat 19. března. Pro další sezónu se očekává užší propojení obou závodů se společným celkovým vítězem, letošní nultý ročník bude ještě tak trochu průzkumný. Jisté je, že areál Ještěd má hodně specifik spojených s tím moníneckým – oslovuje městskou klientelu včetně té pražské, nabízí novou širokou a osvětlenou sjezdovku, navíc s technologií Snowfactory. Věříme tedy, že je na co se těšit. Bližší informace brzy naleznete na webu závodu dark.snow.cz.

Ke stažení:

Celkové výsledky

Výsledky finále (muži i ženy)

Výsledky prvního kola

Výsledky týmy

Fotky Lukáše Vavrdy z průběhu závodu

Fotky Aleše Foffa ze závodu a vyhlášení