Tisková zpráva sdružení lyžařských středisek Sunny Card

Více než kosmetické zdražení i vlna nejistoty

Letošní zdražování nebude kvůli inflaci rozhodně jen kosmetické, protože ceny energií stouply raketově i v Rakousku či Itálii. Mezi provozovateli lyžařských areálů nejčastěji zaznívá navýšení o 8 – 13 % a první „vlaštovky“ na rakouských horách tyto prognózy potvrzují.


Sněžná děla budou v provozu pravděpodobně jen v noci či mimo energetickou špičku

Vedle zvyšování cen se hovoří i omezování a úsporách. Po vzoru covidových omezení v celé řadě rakouských skiareálů připravují nebo už mají připraven krizový management energetické šetrnosti. Někde omezí provozní dobu sněžných děl, jinde uvažují o zrušení večerního lyžování či dokonce zkrácení lyžařské sezóny. Vzhledem k tomu, že sněžná děla jsou v provozu převážně v noci, kdy je obecně dostatek elektřiny, neměla by výroba sněhu být neřešitelným problémem. Pouze se výrazně prodraží.

First minute slevy či lyžování pro děti zdarma

Rakouští vlekaři přesto doufají, že zvýšení cen skipasů a nutnost úspor neodradí milovníky zimních radovánek stejně jako covidová omezení minulou, resp. předminulou zimní sezónu a už nyní lákají zejména náruživé lyžaře na first minute akce či jiné výhodné nabídky.


Se skipasem Sunny Card lyžují děti v rodině celou zimu zdarma

Například sezónní skipasy Sunny Card, se kterým můžete neomezeně celou zimu lyžovat již od 30. října 2022 na italském ledovci Schnalstal a dále pak v dalších osmi oblíbených lyžařských střediscích v Rakousku (např. Hinterstoder, Hochficht či Grossglockner/He­iligenblut) pořídíte do konce října o 20 % levněji, a navíc s rodinným bonusem „děti zdarma“.

Pokud si SunnyCard zakoupí oba rodiče, lyžují v rodině všechny děti do 15 let zdarma, pokud jen jeden rodič, lyžují zdarma děti „jen“ do 10 let. To pro nadšené lyžařské rodiny může znamenat za celou zimu úsporu i několik set eur. A to spolu s maximální možnou flexibilitou (lyžuji celou zimu, kdy se mi zachce), může být v dnešní nejisté době sázka na jistotu.

Podobně jako u Sunny Card uvažují i ve skiareálu Hochficht nedaleko Lipna, na jehož svahy každou zimu zamíří desetitisíce Čechů. Zatímco ceny denních a hodinových skipasů ještě ani v polovině října nebyly zveřejněny, díky právě probíhající akci na sezónní skipasy dospělá osoba ušetří 105 € a rodiny ještě více v rámci bonusu "děti lyžují celou zimu zdarma". Musíte si však pospíšit a skipas zakoupit do konce října.

Klikněte pro více informací o výhodné akci na skipasy!