Dechberoucí sjezdy, rokle a svahy, které se zapsaly do historie alpského lyžování

Nezapomenutelné trasy, na kterých spolu soupeřili nejlepší lyžaři světa, vzrušující sjezdy, které rozhodně musíte vyzkoušet, legendární sjezdovky, z nichž dýchá historie. Některé ze sjezdovek jsou známé svojí délkou, jiné svými lákavými svahy, další tím, že se na jejich svazích konají významné sportovní události. Příkladem mohou být sjezdovky Canalone Miramonti, kde se každoročně odehrává slavný závod Světového poháru 3-Tre, nebo Olimpionica della Paganella a Volata ve Val di Fassa, která umožňuje lyžování s výškovým rozdílem 630m a maximálním sklonem 57%.


Lyžování v Dolomitech v oblasti Trentino


Lyžařské areály v Trentinu se rozprostírají podél několika údolí - desítky kilometrů sjezdovek mají rozmanitý charakter, svou oblast si vybere každý od sportovnějších lyžařů po rodiny s dětmi

Jak se dostat do Trentina?

Oblast se nachází v severní Itálii mezi jižními Alpami a Benátkami a díky tomu je velmi snadno dostupná. Záleží jen na vás, zda si zvolíte pro cestu dálnice, pohodlné vlakové tratě nebo alpská oblaka.

Rozhodnete-li se použít auto, motorku či karavan, nejoblíbenější cestou do Trentina je dálnice A22, vedoucí z Brenneru do Modeny. Dálnice je součástí evropské spojky E45, která vede z Dánska přes Německo, Rakousko až do Itálie. Správa dálnic se zodpovědně stará o pohodlnou průjezdnost a ve skvělém stavu jsou neustále udržovány i horské silnice.

Moderní vlakové tratě všech dálkových spojů vedou přes romantické Alpy a komfortně se dá tímto způsobem dojet do dvou hlavních měst regionu – Trenta a Rovereta.

Chcete-li si zasněžené vrcholky mohutných Alp prohlédnout z výšky, můžete si zvolit cestu letadlem. Aerolinky nabízejí časté lety do italské Verony, Bergama, Milána, Benátek nebo do rakouského Innsbrucku. Od letišť vás poté dělí od Trentina jen krátká cesta. Můžete pokračovat vlakem, autobusem a každé letiště nabízí také služby autopůjčoven.

Cestování po Itálii vlakem nebo autobusem je velmi pohodlné a praktické díky dobře fungující lokální autobusové a vlakové síti.


V zimní sezóně můžete využít přímé spoje mezi letištěm a skiareály - tzv. FlySki Shuttle. V sezóně jezdí každou sobotu a neděli z letišť a vlakových uzlů.

Odjezdy: Verona Valerio Catullo, Bergamo Orio al Serio, Milano Malpensa, Milano Linate, Venezia Marco Polo, Treviso Antonio Canova and Milano Centrale, Venezia Mestre, Trento

Cílové destinace: Val di Sole, Val di Fassa, Val di Fiemme, San Martino di Castrozza & Madonna di Campiglio/Pinzolo


Výhodné balíčky

V průběhu celé sezóny na vás v Trentinu čeká bezpočet nabídek včetně výhodných skipasů a dovolených pro rodiny s dětmi. Vyhraďte si v kalendáři čas na to, abyste si pořádně zalyžovali, probudili tělo i mysl sportovními aktivitami, regeneračními účinky horského vzduchu a vychutnali si lahodnou horkou čokoládu v jedné z horských chat nebo wellness s výhledem na okolní krajinu.

Zimní dovolená prospívá dětem i dospělým . V Trentinu ji umíme skvěle zorganizovat, víme, jak se vyhnout nudě a nepříjemným myšlenkám a naše balíčky již obsahují vše, co budete k jejímu příjemnému průběhu potřebovat – zapůjčení vybavení, lyžařské kurzy všech úrovní, skipasy a bohatou nabídku zážitků.

Mio Trentino: aplikace místo průvodce

Osobní průvodce v mobilu umožňuje naplánovat komplet dovolenou na jednom místě. Nabídka připravených itinerářů, důležité kontakty nebo tipy od místních - to vše lze s aplikací Mio Trentino jednoduše získat. Najdete v ní jízdní řády autobusů a vlaků, informace o počasí i benefity v podobě slev na vstupné do památek a muzeí.


Aplikace Mio Trentino

Lyžařská střediska v Trentinu

Val di Fassa

Oblast s 7 lyžařskými areály, 82 lanovkami a vleky, 150 sjezdovkami a systémem umělého zasněžování v celé lyžařské oblasti. Více než 210 km sjezdovek, které spojují Val di Fassa s dalšími lyžařskými areály v okolí horské skupiny Sella a s 1200 km sjezdovek areálu Dolomiti Superski.

Val di Fiemme

Val di Fiemme je jedno z nejkrásnějších údolí alpského oblouku. Tato oblast vám umožňuje provozovat sjezdové i klasické lyžování na nejvyšší úrovni s využitím nejmodernějších lanovek, apres-ski a spoustou mezinárodních sportovních akcí. 50 lanovek poslední generace obsluhuje 110 km dlouhých sjezdovek, 3 snowparky a 2 dlouhé sáňkařské dráhy.

San Martino di Castrozza, Passo Rolle, Primiero

Nejpanoramatičtější lyžařské středisko okruhu Dolomiti Superski, 60 km perfektně upravených sjezdovek na území přírodního parku Paneveggio Pale di San Martino, 3 snowparky, dvě školy a více než 100 lyžařských instruktorů.

Madonna di Campiglio, Pinzolo, Val Rendena

Resort Madonna di Campiglio, proslulé turistické středisko a domov významných sportovních soutěží a událostí, spojují se střediskem Folgarida-Marilleva a městečkem Pinzolo lanovky špičkové kvality. Jedná se o nejrozsáhlejší lyžařské středisko v Trentinu se 156 km sjezdovek různé obtížnosti.

Folgarida-Marilleva, Peio, Passo Tonale

Zde lze lyžovat ve Val di Sole s moderními a špičkovými lanovkami, ale především zažít dovolenou na sněhu v pohoří Dolomiti di Brenta, v Adamellu mezi ledovci Presena a Tonale a mezi impozantními scenériemi pohoří Ortles-Cevedale v údolí Val di Pejo.

Andalo a Fai della Paganella

Na náhorní plošině Altopiano della Paganella se rozkládá jedna z nejlépe vybavených lyžařských oblastí v Trentinu, snadno dostupná díky Brennerské dálnici. Ze sjezdovky si můžete vychutnat jedinečný výhled na Dolomity a za slunečných dní dokonce i na údolí Valle dei Laghi a jezero Lago di Garda.

Alpe Cimbra, Folgaria, Lavarone a Luserna

Pouhých 20 km od Trenta a Rovereta a mýtných bran Brennerské dálnice A22 se nachází Skiareál Alpe Cimbra – Folgaria Lavarone, zasněžený ráj pro všechny milovníky zimních sportů. Hlavní atrakcí zde přitom nejsou jen lyžařské vleky, ale výjimečná krajina a historie oblasti. Lyžovat tu skutečně můžete přímo mezi pevnostmi 1. světové války, jejíž fronta procházela právě těmito horami.

Trento a Monte Bondone

Lyžařské středisko Monte Bondone, pouhých 15 km od Trenta, je snadno dostupné díky dálnici Brennero a nabízí vleky a sjezdovky v rámci skipasu Skirama Dolomiti Adamello Brenta. V běžkařském centru Centro Fondo Viote na vás v jedné z nejvzácnějších chráněných alpských oblastí čeká 35 km sjezdovek.

Polsa - San Valentino - San Giacomo

Polsa - San Valentino - San Giacomo – lyžařská oblast na náhorní plošině Altopiano di Brentonico, jen kousek od jezera Lago di Garda. Ideální destinace pro rodiny s dětmi díky množství lyžařských zábavních parků a her na sněhu, které zabaví celou rodinu.

Val di Non

Údolí Val di Non je známé díky svým jablkům i malebným a vždy upraveným vesničkám. Jde o údolí Trentina, které může vypadat na první pohled izolovaně, ale z Trenta, hlavního města provincie je velmi snadno dosažitelné. Zdejší krajina se v zimě proměňuje v dokonalou destinaci pro aktivní a zároveň odpočinkovou dovolenou, najdete zde udržované lesy a otevřené salaše.

Valle Giudicarie a Valle del Chiese

Jeden z největších přírodních parků Trentina s jezery a zamrzlými vodopády není jen místem, kde se dá lyžovat, ale představuje také ideální destinaci, kde zapomenete na ruch města a kde můžete znovu nalézt fyzickou i duševní rovnováhu. Vhodné pro ledolezení, skialpinismus a rodinné lyžování.

Valsugana, Panarotta, Passo Brocon

Netradiční zimní dovolená, daleko od přetížených lyžařských destinací, v plně vybavených střediscích, vhodných i pro mladší návštěvníky a rodiny s dětmi.