Nejlepší sjezdovky v západním Trentinu - Skirama Dolomiti

Pod jednotný skipas Skirama Dolomiti Brenta spadá 380 km sjezdovek v Trentinu na jižní straně Alp. Ty se dělí mezi 8 středisek a obsluhuje je 150 vleků. Sněhová jistota je dána jak nadmořskou výškou až 3 000 metrů, tak moderním zařízením pro výrobu sněhu, pokrývajícím 90 % sjezdovek.

Na tak velkém lyžařském hřišti se samozřejmě najdou i ty nejsportovnější sjezdy - třeba Canalone Miramonti v Madonna di Campiglio, kde se odehrává nejstarší závod Světového poháru v Itálii, ale také DoloMitica v Pinzolu, sjezdovka Val della Mite v Peju nebo Paradiso v Tonale a další vyhledávají například i národní lyžařské reprezentační týmy USA nebo Norska.

Světoznámý je Ursus Snowpark v Madonna di Campiglio, který je považován za jeden z nejlepších snowparků v Evropě. Děti se vyřádí v dětské variantě Ursus Mini Park, v Pinzolu je pak pro snowboardisty i lyžaře především skoky dobře vybavený Brenta Park.

V oblasti Skirama Dolomiti Brenta si můžete rozsah skipasu zvolit flexibilně - buď jen pro jednu lokalitu, nebo pro celou oblast Superskirama. Skipass Combi pak platí v jedné lokalitě neomezeně a ve vybrané dny pak v celé oblasti. Všechny aktuální informace, 3D mapy a tipy pro lyžování najdete v aplikaci Mowi Snow.

Campiglio - Folgarida, Marilleva, Madonna a Pinzolo

Lyžařský areál Campiglio zahrnuje střediska Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio a Pinzolo, které jsou propojené lanovkami a vleky. K dispozici je celkem 120 km rozmanitých sjezdovek v kouzelné kulise Brentských Dolomit.

Paganella

14 moderních lanovek vyveze lyžaře do výšky 2 125 metrů na horu Paganella. Z té se sjíždí po sjezdovkách různých obtížností s výškovým rozdílem až 1100 metrů - některé svahy jsou otočené k městečku Andalo, z jiných se otevírají výhledy do údolí řeky Adiže.

Monte Bondone

Monte Bondone se nachází pouhých 15 km od výjezdu Trento z dálnice Brennero a je slunečnou přírodní terasou s okouzlujícím pohledem na Brentské Dolomity a okolí města Trenta. Sjezdovky jsou přehledné a bezpečné, ideální pro klidnou rodinnou dovolenou.

Dolomiti Superski: největší lyžařská oblast na světě

1 200 kilometrů sjezdovek v jedinečném přírodním prostředí Dolomit nabízí tato největší lyžařská oblast na světě. Lyžovat můžete až do výše 3 269 m n. m. na rozmanitých sjezdovkách i ve snowparcích, a to v celkem 12 lyžařských údolích se 450 lanovkami a vleky.

Dolomity jsou od roku 2009 zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a lyžování v takovém prostředí naplňuje mysl krásou a jedinečností. Kromě lyžování si můžete unikátní Dolomity užít také při túře na sněžnicích, sáňkování nebo bruslení.

Pro snadnou orientaci v síti 1 200 km sjezdovek je vhodná mobilní aplikace Dolomiti Superski - ideální společník na cesty usnadní plánování aktivit a poskytuje všechny potřebné informace.

Val di Fassa a Carezza

Lyžařská nabídka údolí Val di Fassa je rozporcovaná do několika areálů, propojených lanovkami a skibusy – nejnavštěvovanějším je Belvedere Col Rodella nad městečky Canazei a Campitello, o něco klidnější pak houpačka Ciampac Buffaure s nástupními místy v Albě a Pozza di Fassa, klidným a rodinným areálem je Ciampedie nad Vigo di Fassa. Stranou pak leží pohodový rodinný areál v průsmyku Carezza. Největší areály Belvedere a Col Rodella, přimknuté k masivu Sella, jsou přímo napojeny na okruh Sella Rondy s celkem 500 km sjezdovek. Zbývající menší a zvláště ty osamocené areály mají zase výhodu v podobě slabší návštěvnosti a pohodovějšího tempa lyžování.

San Martino di Castrozza a Passo Rolle

Lyžařský areál San Martino di Castrozza a Passo Rolle je nejjižnějším cípem lyžařské destinace Dolomiti Superski. Se svými 60 km sjezdovek a výhledem na horský masiv Pale di San Martino je rájem pro všechny milovníky panoramatického lyžování.

Val di Fiemme a Obereggen

Lyžování v údolí Val di Fiemme je mimořádně všestranné. Svou obtížnost si vyberou všichni, začátečníci i zkušení lyžaři.

Co je v Trentinu nového v sezóně 2022/23?

Ani letos se nezastavily investice do zlepšení infrastruktury a efektivity zasněžování. Vše se děje i s cílem šetřit vodou, snížit spotřebu energie a snížit emise CO2.

Den lyžování zdarma pro děti

Instruktoři lyžování spolu s lyžařskými areály v Trentinu nabízí jeden den lyžování zdarma a skupinové lekce lyžování i snowboardingu - skipasy i zapůjčení vybavení po dobu lekce je pro všechny účastníky bezplatné. Akce Free Ski Day bude probíhat 17. prosince 2022!

3D mapa na dlani

Mobilní aplikace MOWI SNOW je nejlepším průvodcem po oblasti - obsahuje realistické 3D mapy terénu, dostupné i offline, zaznačeny jsou sjezdovky i zimní cesty... Stačí vybrat aktivitu a aplikace najde nejlepší příležitosti ve vašem okolí.

Madonna di Campiglio: skipas je levnější on-line

Při nákupu on-line alespoň den předem získáte slevy na skipas, výhodné jsou také dynamické skipasy "pay per use", tedy zaplať tolik, kolik opravdu lyžuješ.

Nová lanovka na vrchol Cima Tognola v San Martinu di Castrozza

V San Martino di Castarozza byla vybudována čtyřsedačková lanovka Cima Tognola, která nahradila starší, dvoumístnou lanovku stejného jména.

Nová lanovka Campanil pod Latemarem

Novou 6sedačkovou lanovku Campanil s novou mírnou sjezdovkou najdete ve Ski Centru Latemar, v největším areálu oblasti Val di Fiemme a Obereggen.

K rozšíření sjezdovek i snowparku došlo na Paganelle, v Alpe Cermis je pak nový trail pro sněžnice.


3Tre: legendární závod SP ve slalomu

Legendární závod FIS ve slalomu se koná 22. prosince 2022 na sjezdovce Canalone Miramonti v Madonně di Campiglio. Pojede se jako obvykle po setmění v noční atmosféře.


Mimořádně výhodné nabídky

V průběhu celé sezóny na vás v Trentinu čeká bezpočet nabídek včetně výhodných skipasů a dovolených pro rodiny s dětmi. Vyhraďte si v kalendáři čas na to, abyste si pořádně zalyžovali, probudili tělo i mysl sportovními aktivitami, regeneračními účinky horského vzduchu a vychutnali si lahodnou horkou čokoládu v jedné z horských chat nebo wellness kúru s výhledem na okolní krajinu.

Zimní dovolená prospívá dětem i dospělým. V Trentinu ji umí skvěle zorganizovat, ví, jak se vyhnout nudě a nepříjemným myšlenkám a balíčky již obsahují vše, co budete k jejímu příjemnému průběhu potřebovat – zapůjčení vybavení, lyžařské kurzy všech úrovní, skipasy a bohatou nabídku zážitků. A když večer obrysy hor ozáří jasný západ zimního slunce a na obloze se rozsvítí první hvězdy, můžete si dopřát saunu a uvolnit tak tělo i mysl.