Lyžařské terény pokrývají severní i jižní svahy nad obcí Bílá, jimiž se spouštějí tratě všech obtížností. Na mírnějších jižních svazích se nachází cvičná louka a mírnější sjezdovky, strmější severní nesou delší, členitější a náročnější sjezdovky až po atraktivní závodní trať s homologací FIS, využívanou i pro tréninky – jejich časový plán najdete vždy s předstihem na webu střediska. Freestylovou nabídku završuje 300 m dlouhý snowpark.

Nejlépe vybavený dětský park

Dětský výukový park v Bílé patří mezi nejlépe vybavené na Moravě. V areálu je samozřejmě lyžařská škola s dostatkem profesionálních instruktorů a školka i pro ty nejmenší začínající lyžaře.

Večerní lyžování na obou svazích

Všechny sjezdovky jsou zasněžovány technickým sněhem – první dělo bylo pořízeno již v polovině 90. let. Velká část tratí je navíc osvětlena i pro večerní lyžování, které se tak odehrává na obou stranách údolí – v pátek a v sobotu na obou současně, ve zbývajících dnech vždy na jednom z nich.840 Kč

Dospělý zaplatí v sezóně 2022/23 za jednodenní skipas 840 Kč, děti do 10 let 340 Kč a mládež do 17 let včetně 690 Kč.
V nabídce jsou také skipasy 6 nebo 12 dnů ze sezóny (3 400, resp. 5 000 Kč) nebo 8 hodin ze sezóny (1 400 Kč), které je možné využít postupně při více návštěvách.V plánu je stavba nové lanovky

Přepravní páteří severního svahu je 4sedačková lanovka z r. 2006, kterou doplňuje jedna kotva a na jižních svazích pak ještě dva vleky. V příštím roce se plánuje výměna stávající lanovky za novou, odpojitelnou a s bublinou. Na cvičném svahu slouží lanový vlek a pojízdný koberec. Součástí areálu je ski servis a půjčovna lyžařského vybavení, a to jak sjezdového, tak snowboardového a běžeckého. Zázemí doplňují bufety s občerstvením i restaurace, vždy v dosahu lyžařských svahů.

Z Ostravy na lyže za tři čtvrtě hodiny

Velkou předností Bílé je snadná dopravní dostupnost – cesta z centra Ostravy zabere pouhých 45 minut. Přímo u hlavní silnice a v pěším dosahu lanovky a vleků se rozkládá bezplatné parkoviště pro 650 aut.

Nový skipas Beskydy Valašsko

Novinkou je skipas, který můžete ve 4 libovolných dnech během 8denního pobytu využít v 7 beskydských areálech a po celou dobu pak na více než 100 zvýhodněných služeb. Cena skipasu pro dospělého činí 2 240 Kč, pro děti do 10 let 930 Kč a pro mládež od 11 do 17 let pak 1 860 Kč. Podmínkou získání skipasu je ubytování v hotelech a penzionech zapojených do programu.

www.skibila.cz