Běžný návštěvník Val Gardeny je naprosto přirozeně fascinován skalními monumenty Dolomit, rozsáhlou lyžařskou infrastrukturou i téměř vždy perfektními sněhovými podmínkami nebo slunečným počasím. Štamgast si ale občas musí postesknout, nejnověji kvůli nemožnosti přestoupit v mezistanici Sochers z kabinkové lanovky, vedoucí ze St. Christiny, na navazující 6sedačku na vrchol Ciampinoi.

K pochopení situace je potřeba vědět, že Val Gardena je sice jedno velké lyžařské území se společným skipasem, jednotlivé lanovky ale patří různým majitelům, kteří si svým způsobem konkurují. O tržby z prodeje skipasů se dělí podle počtu jízd, které lyžaři absolvují na těch nebo oněch lanovkách.

Zamezení přestupu mezi dvěma lanovkami, které dělí ani ne dvě odpíchnutí hůlkami, má tak na první pohled jednoduché vysvětlení - provozovatel lyžaře odvede na sousední lanovku, která mu také patří, a získá tak více jízd na svém území. Ve Val Gardeně bohužel nejde o zcela ojedinělý jev - podobně jsou oplocením lyžaři vedeni k navýšení počtu jízd i při příjezdu z Ciampinoi ke kabinkové lanovce ve Wolkensteinu, nebo u kratičké sedačky Val Setus pod průsmykem Gardena. V obou případech je vlek či sedačková lanovka postavena v místě, kde průjezdu spíše překáží, avšak lyžaři je musejí využít.

Je pravděpodobné, že excentrického majitele lanovek na Saslongu k obstrukci vedou i jiné důvody než tržby z jedné jízdy každého lyžaře navíc, protože oplocení musejí celodenně hlídat čtyři pracovníci. Údajně si dlouhodobě nerozumí s místní radnicí, která mu mj. zhatila plány na stavbu sedmihvězdičkového hotelu. Nedá se přitom tvrdit, že by podnikateli bylo lhostejné veřejné mínění - z covidových kompenzací založil sbírku, z níž hodlá podporovat pozůstalé obětí pandemie. Byl také zřejmě jediným provozovatelem, který už před zimní sezónou 2020/21 oznámil, že ze solidarity svůj lyžařský areál neotevře (nakonec v Itálii nebylo možné lyžovat ani jinde).

Kromě okliky, kterou musí lyžaři na Saslongu absolvovat, je však kuriozní i vysvětlení tohoto opatření - jde prý o bezpečnost. Místo pár kroků mezi kabinkou a sedačkou však lyžaři musí vybruslit mírný svah a přetraverzovat závodní sjezdovku...


V sezóně 2022/23 je nutné po výstupu z kabinkové lanovky St. Christina–Sochers vyjet pojízdným kobercem a přetraverzovat závodní černou sjezdovku (Saslong) ke 4sedačce Sochers (bližší lanovka na fotce), tou vyjet nahoru, sjet podél ní dolů na závodní sjezdovku a v ní se zařadit do oploceného pruhu - buď směrem k 6sedačce Sochers–Ciampinoi (vzdálenější lanovka na fotce), nebo po závodní sjezdovce směrem do údolí